reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X
Huawei Mate X
Huawei Mate X

Fiyatıyla nefes kesen katlanabilir telefon Huawei Mate X’in satış tarihi belli oldu

Katlanabilir telefon tarafının en çok beğenilen modeli Huawei Mate X için merak edilen tarih sonunda resmi olarak belli oldu.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, oldukça merak ediliyor. 2.600 dolarlık satış fiyatıyla gerçekten nefes kesen model, kısa süre önce firmanın resmi internet satış mağazasında listelendi. İşte buradan modelin haziran ayında raflardaki yerini alacağı kesinleşmiş oldu. Daha önce çıkışı için “2019’un ortasında geliyor” açıklaması yapılan telefon, iki ay sonra resmi olarak karşımıza çıkıyor. Çin dışına tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmeyen ancak haziran ayında geniş çaplı elde edilebilir olacağı tahmin edilen katlanabilir telefon Huawei Mate X, direkt olarak Samsung Galaxy Fold karşısına çıkıyor. Samsung Galaxy Fold’un 1.980 dolar gibi bir satış fiyatı bulunuyor. Ay sonunda çıkacağı belirtilen Galaxy Fold, Türkiye’de 20 bin TL civarında listelenecek gibi görünüyor. Bu açıdan Mate X’in fiyatı inanılmaz yüksek bir düzeyde olacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X teknik detayları

Mate X gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 980 işlemciden alıyor. Firmanın kendi geliştirdiği Balong 5000 modem birimi sayesinde 5G desteğini taşıyan model, iki parça halinde 4.500 mAh kapasitesinde pil üzerine kuruluyor. Modelde temel olarak 8 inç boyutunda tek bir esnek OLED ekran yer alıyor. Kapatıldığı zaman bu ekran önde 6,6 inç 2480×1148 piksel, arkada ise 6,38 inç 2480×829 piksel ekran alanı sunuyor. Bu açıdan şaşırtan telefon, yan tarafında Leica imzalı üçlü kamera sistemi taşıyor.

İlgili Video