reklamı kapat

POPÜLER

Michael Jackson belgeseli Leaving Neverland

Tartışmalarla gündeme gelen Michael Jackson belgeseli Leaving Neverland

Müzik tarihinin önemli isimleri arasında gösterilen Michael Jackson yakında farklı bir belgeselle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Leaving Neverland sanatçının hayatının karanlık yanlarından birine odaklanıyor.

Popun kralı olarak anılan Michael Jackson müzik dünyasındaki başarısıyla olduğu kadar kişisel hayatındaki skandallarla da adından söz ettiren isimlerden biriydi. Hayatının son yıllarında çocuk tacizi suçlamalarıyla sık sık gündeme gelmişti. Bu dönemde iddialar mahkemeye taşınmış, hayranları gelişmeleri yakından takip etmişti. HBO tarafından hazırlanan Leaving Neverland belgeseli ise Michael Jackson’ın hayatında gizli kalan bu yöne odaklanıyor. Michael Jackson’ın tacizine uğradıklarını iddia eden Wade Robson ve James Safechuck öne çıkıyor. Yaşadıklarını kamera karşısına geçerek anlatıyor. Leaving Neverland onların anlattıklarına ve bahsedilen dönemden görüntülere odaklanıyor. Belgeselin temel amacı ise oldukça iddialı: Jackson’a yöneltilen taciz iddialarının doğru olduğunu kanıtlamak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Belgesel için paylaşılan tanıtımda Wade Robson’ın o dönemdeki anılarını ve beklentilerini duyuyoruz. Çocuk yaşında büyük bir hayali yaşamanın heyecanı içinde olduğunu ifade ediyor. Michael Jackson’ın taciz sürecinde “Eğer ne yaptığımız öğrenirlerse ikimiz de hapse gireriz” dediğini söylüyor. Ardından “Artık gerçeği konuşmak istiyorum. Tıpkı uzun zamandır yalanları yüksek sesle söylediğim gibi…” diyerek sözlerini tamamlıyor. Leaving Neverland Amerika’da 3 ve 4 Mart tarihlerinde HBO ekranlarında olacak. Çok konuşulan belgeselin tanıtımını haberimizin girişinde bulabilirsiniz.