reklamı kapat

POPÜLER

Michael Jackson Billboard Müzik Ödülleri’nde hologram olarak yeniden sahnede [Video]

Dün gece gerçekleştirilen Billboard Müzik Ödülleri‘nde, Michael Jackson hologram görüntüsüyle, ölümünden yaklaşık beş yıl sonra yeniden bir performans sergiledi. Jackson’ın hologramı ilk olarak arkadaki bir grup gerçek ve holografik dansçının ortasındaki ışıldayan bir altın tahta kurulmuş olarak belirdi.

Daha sonra bu fiziksel olmayan zeminden uzaklaşan Jackson’ın hologramı, şarkıcının geçtiğimiz haftalarda yayınlanan şarkısı Slave to the Rhythm eşliğinde moonwalking yapmaya başlıyor ve diğer klasikleşmiş dans figürlerini sergiliyor. Slave to the Rhythm, Michael Jackson’ın bu ay yayınlanan son albümü Xscape albümünde yer alan bir şarkı.

Hayatını kaybeden sanatçıları “canlandırarak” sahneye çıkarma uygulamaları 2012 yılındaki Coachella festivalinde Tupac Shakur‘un hologram görüntüsüyle birlikte oldukça popüler bir hale gelmişti.

Hologram USA ve Musion Das Hologram adlı iki şirket, Michael Jackson’ın hologram olarak geri dönmesini sağlayan Digital Domain‘ın dün geceki ödül töreninde gerçekleştirdiği gösteriyi durdruması talebinde bulunmuştu. Söz konusu bu iki şirket, Digital Domain’in düzenlediği gösterinin kendi patentlerini ihlal ettiğini savunuyorlardı. Fakat bir Las Vegas hakiminin bu teknolojinin kamuya ait olduğuna karar vermesinin ardından Michael Jackson’ın hologramı dün geceki ödül töreninde sahne alabildi.

VİDEO