reklamı kapat

POPÜLER

LG

Katlanabilir ekranlı LG telefonun patenti ortaya çıktı

Geçtiğimiz ekim ayında LG, katlanabilir ekranlı cihazını doğrulamıştı. İlk söylentiler, bir CES 2019 girişinin muhtemel olduğunu ileri sürdü, ancak popüler kaynak Evan Blass kısa süre sonra bu iddiaları reddetti.

Paylaşılan yeni bilgilere göre, cihaz bu yılın üçüncü çeyreğinde görücüye çıkacak. Bugün yeni bir patent telefonla ilgili bilgi sahibi olmamıza imkan tanıyor. 27 Aralık’ta yayınlanan söz konusu patent, dışarıda esnek bir ekran içeren bir cihazı açıklıyor. . Ekranın üstünde ve altında göreceli olarak kalın çerçeveler varken, sol tarafta çok daha ince bir çerçeve yer alıyor. Bu esnek bir panel olduğundan, cihazın sağ tarafı katlandığında eğridir.

Kullanıcılar cihazı bir tablet olarak kullanmak isterlerse, arka kısmı akıllı telefonun sağ tarafına doğru dışarı çekerek kolayca açılabiliyor. Fakat daha da ilginç olanı, her iki bölümün arasına benzersiz bir menteşe mekanizması yerleştirilmiş olmasıdır. Bu, akıllı telefonun sol alanından otomatik olarak uzanıyor ve ekran genişliğinin ekstra inç veya kadarını ekliyor. Beklendiği gibi, kullanıcı arayüzü otomatik olarak farklı form faktörlerine adapte oluyor ve tablet modunda kullanıldığında, ekranın ekstra orta kısmı sık kullanılan uygulamaları görüntülemek için kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG katlanabilir ekranlı telefonun fiyatı ne olacak?

Katlanabilir ekranlı LG telefonun fiyatı henüz belli olmasa da yüksek fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söyleyebiliriz.

İlgili video

iPhone XR’dan yepyeni reklam