reklamı kapat

POPÜLER

Razer Phone 2

Hız sınırlarını alt üst etmeye hazırlanan Razer Phone 2 yolda

Oyun tutkunlarına yönelik geliştirdiği Razer Phone’u geçtiğimiz kasım ayında görücüye çıkaran Razer, yeni telefonuyla ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Fransız internet sayfası FrAndroid’e göre şirket, Razer Phone 2’yi eylül ayında gerçekleşecek IFA Fuarı’nda sergileyecek.

Tanıtımından bir yıl geçmeden yeni modeli tanıtıacağı konuşulan şirketin yeni telefonuyla dikkatleri üstüne toplaması bekleniyor. Telefonun ne gibi yeniliklere sahip olacağı ise henüz açığa çıkmış değil. Telefonda Snapdragon 835 işlemcinin, 8 GB RAM’in ve 120 Hz’lik 5,7 inçlik ekranın yer aldığını hatırlatmakta yarar var. 4.000 mAh kapasiteli pille gelen telefon hızlı şarja da destek veriyor. Şirketin eylül ayında yeni telefonu haricinde Project Linda konseptinin ticari sürümünü de tanıtacağı belirtiliyor.

Dizüstü ile akıllı telefonu birleştiren konsept: Razer Project Linda

Şirketin henüz prototip aşamasında olan yeni ürün Project Linda, temel olarak bünyesine Razer Phone takılabilen bir dizüstü bilgisayar olarak kısa bir süre önce karşımıza çıkmıştı. Touch Pad bölümüne Razer Phone takılabilen cihaz, böylece akıllı telefonu fonksiyonel bir dizüstü haline getiriyor. Temel olarak Android bir dizüstü deneyimi sunan altyapı, destekli uygulamalar ile Windows ya da Mac dizüstülere olan ihtiyacı bitirebilecek gibi duruyor. Daha güçlü telefonlar ile (Örneğin Snapdragon 845) daha performanslı hale gelecek Project Linda ile ilgili deyatlı bilgilerin önümüzdeki aylarda gelmesi bekleniyor.