reklamı kapat

POPÜLER

nextbit

Razer yeni satın almasıyla dikkatleri üzerine çekiyor

Daha önceden Android’li oyun konsolu Ouya’yı ve dünyaca ünlü ses şirketi THX’yi bünyesine katan Razer yeni bir şirketi daha satın aldı. Oyunculara yönelik geliştirdiği aksesuarlarla adından söz ettiren Razer, geçtiğimiz yıl duyurduğu bulut odaklı telefon Robin ile tanınan Nextbit’i bünyesine kattı.

Razer, Google’ın Android ekibinin eski üyeleri tarafından kurulan Nextbit’e ne kadar bir bedel karşılığında sahip oldu, henüz bilinmiyor. Nextbit’ten yapılan açıklamaya göre şirket önümüzdeki yılın şubat ayına kadar Robin için güncelleme ve güvenlikle ilgili yamaları yayınlamaya devam edecek. 2018 yılının ağustos ayına kadar da tüm garantilerin yerine getirilmesi sürdürülecek.

Razer CEO’su Min-Liang Tan ve Nexbit’in ürün pazarlamadan sorumlu yöneticisi Eric Lin bu konu hakkında bir açıklamalarda bulundu. Nextbit ile birlikte büyüme kaydedeceklerini belirten Razer CEO’su Tan, Nextbit’in sunacağı yeni yeteneklerle Razer’ın yeni alanlarda ilerleyeceğini dile getirdi. Geleceğe umutla baktıklarını belirten Nexbit’in ürün pazarlamadan sorumlu yöneticisi Eric Lin ise, Razer ile iş birliği yapmalarından ötürü çok mutlu olduklarını ifade etti.

Razer’ın bünyesine kattığı Nextbit, geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Robin telefonuyla dikkatleri üstüne çekmişti. Bulut odaklı bir telefon olduğu için neredeyse hafızası hiç dolmayan Nextbit Robin‘in yurt dışındaki satış fiyatı ise 299 dolar.

YORUMLAR