reklamı kapat

POPÜLER

Razer’ın akıllı telefonu için son halka da tamamlandı

Geçtiğimiz yıl Razer’ın CEO’su Min-Liang Tan‘ın Twitter’da paylaştığı bir iş ilanıyla Razer’ın akıllı telefon üreteceği iddiaları güçlenmişti. Mobil taraf için ürün geliştiricisi aradığını belirten Razer bu yılın başında ise akıllı telefon üreticisi Nextbit’i satın alarak iddiaları bir nevi doğrulamış oldu. Firmanın yeni anlaşması ise artık son düzlüğe girdiğimizi gösteriyor.

Razer, akıllı telefonu için hiç acele etmeden emin adımlarla ilerlemesini sürdürüyor. Şirket bulut odaklı akıllı telefonu Robin ile ünlenen Nextbit’i satın aldıktan sonra şimdi de mobil operatör şirketi 3 ile iş birliğini duyurdu. Bu anlaşmayla beraber ilk kez oyun odaklı bir şirket mobil operatör anlaşması yapıyor. Razer ve 3’nin projeleri arasında ortak markalama, mobil cihazlar, mobil planlar ve sanal para sirkülasyonu yer alıyor. Bildiğiniz gibi Razer bu yıl dijital cüzdanı zVault‘u da duyurmuştu.

Anlaşmaya göre Razer’ın yeni mobil cihazının mobil operatör markalı çıkması olası. Mobil odaklı planlar ise cihazın oyunculara özel olarak tasarlanacağının ipuçlarını veriyor. Anlaşmayla beraber Razer aksesuarlarının 3’nin mağazalarında da satışa sunulacağı belirtiliyor. Açıkçası Razer’ın oyuncu odaklı geliştireceği yeni akıllı telefonunu ve cihazın sunacaklarını merakla bekliyoruz. Operatör anlaşmasıyla beraber yakında bir cihaz duyurusu yapılması işten bile değil.

YORUMLAR