reklamı kapat

POPÜLER

Razer’ın ilk akıllı telefonunun performans detayları belli olmaya başladı

Hazırladığı oyuncu donanımlarıyla büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Razer, biliyorsunuz son günlerde sürekli satışa sunmaya hazırlandığı ilk akıllı telefonuyla gündeme geliyor. Resmi olarak 1 Kasım tarihinde lanse edilmesi beklenen telefon, ortaya çıkan son detaylara göre performans konusunda ciddi bir seçenek oluşturacak.

Henüz tasarımı sızdırılmayan yani nasıl göründüğünü bilmediğimiz telefon, GFXBench sitesi üzerinden yayılan bilgilere bakıldığı zaman gücünü Qualcomm’un mevcut birçok amiral gemisinde yer alan Snapdragon 835 işlemcisinden ve tam 8 GB RAM‘den alacak. 5,7 inç boyutunda 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranı bulunacak olan Razer’ın oyunculara yönelik tasarladığı ilk akıllı telefonu, 64 GB dahili depolama kullanacak ancak büyük ihtimalle microSD hafıza kartı desteğine sahip olacak. Arkasında 12 megapiksel, önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte kamera yer alacağı ortaya çıkanlar arasında yer alan telefon, güzel yapılacak bir optimizasyon çalışması ve oyun tarafında kurulacak ortaklıklar ile akıllı telefonlar üzerinde oyun oynama konusunda sınırları zorlayacak gibi duruyor.

Geçtiğimiz yıl bulut odaklı akıllı telefon modeli Robin‘i üreten firma olan Nextbit‘i satın almasıyla bu alanda bir anda tecrübeli çalışan kadrosuna sahip olan Razer, elindeki bu kadro ve donanım tarafıdaki tecrübesiyle Android işletim sistemli bir “akıllı oyun telefonu” gerçekten iyi şekilde yapacak güçte görünüyor.