reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Razer Phone

Razer Phone, en zorlu sağlamlık testine sokuldu [Video]

Razer‘ın satışa sunduğu ilk akıllı telefonu modeli Razer Phone, JerryRigEverything tarafından beklenen en zorlu sağlamlık testine sokuldu.

Oyunculara özel olarak dikkat çekici detaylarla hazırlanan Razer Phone, JerryRigEverything YouTube kanalının en son konuğu oldu. Hemen her telefon için bu testleri gerçekleştiren kanal, telefonun gövde kalitesini detaylı olarak masaya yatırdı. Gerçekleştirilen testler sonucunda ekranı yeni çıkan diğer amiral gemileriyle aynı çizilme seviyesini sunduğu görülen telefon, çok ciddi çizilse dahi çalışmaya devam edebilen bir parmak izi sensörüne de sahip. Yan tarafları ve arkası metal olan telefon, oldukça da sağlam bir gövdeye sahip. Razer’ın satın aldığı Nextbit’in Robin isimli telefonu üzerine kuruluyor olmasına rağmen bükülmeyen telefon, bu açıdan rüşdünü ispatlamayı başarıyor. Bu testte Nextbit Robin adeta bir oyuncak gibi ikiye ayrılıyor. Razer Phone ise sağlam şekilde gövde bütünlüğünü koruyor.

Razer Phone
Razer Phone
Razer Phone
Razer Phone
Razer Phone

Detaylarıyla performans canavarı Razer Phone

Köşeli bir tasarıma sahip olan Razer Phone, üstten ve alttan oldukça kalın çerçevelere sahip. Snapdragon 835 işlemci üzerine kurulan telefon, işlemci performansının yanında RAM performansıyla da sınırları zorluyor. Piyasada satılan telefonlarda 4 GB veya 6 GB RAM yer alırken, bu modelde tam 8 GB RAM bulunuyor. 8 GB’lık RAM sayesinde telefonun sekmeler arasındaki geçişlerde hızlı bir performans sergileyeceğini söylemek mümkün.

4.000 mAh kapasiteli pile ve Qualcomm’un hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 4’e destek veren telefonda, 5,72 inçlik IGZO ekran mevcut. Saniyede 120 Hz yenileme hızıyla pürüzsüz bir deneyim sunan ekran, geniş renk aralığıyla da gerçekçi bir görsel deneyim vadediyor. 12 megapiksel F/1.75 diyaframlı geniş açı ve 13 megapiksel F/2.6 diyaframlı zoom olmak üzere çift arka kamerayla gelen telefonun ön kısmında selfie çekimler için 8 megapiksel kamera var. Razer’ın direkt olarak oyuncuları hedef alarak hazırladığı ilk akıllı telefonu modeli 700 dolar yurt dışı satış fiyatına sahip.

Video