reklamı kapat

POPÜLER

Razer mobil platformlara ağırlık vermek istiyor

Oyun dendiğinde akla ilk gelen platform olmasa bile mobil cihazlarda oyun oynayanların sayısı katlanarak artmaya devam ediyor. Hemen herkesin cebinde akıllı telefon bulunuyor olması ve istenen türdeki her oyuna birkaç dokunuşla ulaşılabilmesi mobil oyunları cazip kılıyor. Dünyanın önde gelen oyun odaklı ürün geliştiricisi Razer da bu büyük pastadan kendisine dev bir dilim alabilmek için kolları sıvamış durumda.

Razer CEO’u Tan Min-liang’ın yaptığı açıklamaya göre Razer mobil platformlara büyük önem veriyor ve gelecekte bu alana daha fazla yoğunlaşmayı hedefliyor. Min-liang, şu anda piyasada mobil oyuncuların beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak bir donanım veya yazılım platformunun olmadığını dile getiriyor. Böylece Razer’ın bu alanda gerçekten ses getirecek ve belki de piyasada dengeleri değiştirecek bir ürün hazırlığında olduğunun sinyallerini veriyor.

Daha önce de Razer mobil oyun platformlarına ilgi gösterdiğini yaptığı yatırımlarla göstermişti. 2015 yılında Android tabanlı oyun konsolu Ouya’yı satın alan Razer, istediğini bulamamıştı. Ouya başlarda çok dikkat çekse de kısa süre içerisinde tarihin tozlu sayfalarına gömüldü. Daha sonrasında ise Robin isimli akıllı telefonun arkasındaki şirket olan Nextbit, Razer bünyesine katılmıştı. Min-liang’ın belirttiğine göre bu satın alım Razer’a yeni nesil cihazlar üzerinde çalışma yeteneği kazandırdı. Razer’ın bundan sonraki hamlesinin ne olacağını ise hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR