reklamı kapat

POPÜLER

Düşünce gücüyle Netflix’i kontrol etmeyi sağlayan başlık [Video]

Televizyon izlerken kumanda diğer koltukta kaldığında aynı kanalı amaçsızca saatlerce izleyebiliyoruz. Özellikle de yorgun bir şekilde akşam eve gelindiyse iki koltuk arasındaki mesafe gözümüzde büyüdükçe büyüyor. Böyle zamanlarda keşke kumanda yerine başka bir şekilde televizyonu kontrol etmek mümkün olsa diye düşünmüşüzdür. Netflix için geliştirilen bu cihaz, düşünce ile kontrol sağlayarak televizyon deneyimini farklı bir boyuta taşıyor.

Netflix çalışanları Ben Hands, Sagar Patil, Steve Henderson ve Andy Law’ın birlikte geliştirdiği MindFlix isimli bu başlık, beyin aktivitelerini ve kafa hareketlerini takip edebiliyor. Başlığı takan kişi kafasını sağa-sola ve yukarı-aşağı hareket ettirerek menüler arasında rahatlıkla gezinebiliyor. Üzerine geldiği filmi veya diziyi başlatabilmek için tek yapması gerekense filmi izleyeceğini düşünmek oluyor. Filmi başlatma emrini algılayabilen başlık, bunu Netflix’e aktarıyor ve istenen bölüm başlamış oluyor. Gerçek hayatta nasıl çalışır bilinmez ancak tanıtım videosunda gayet başarılı göründüğünü söylemek gerek.

Öte yandan Netflix’in belirttiğine göre heyecan verici ürünler geliştirilmiş olsa da MindFlix gibi cihazların hiçbir zaman piyasaya sürülmeyebileceği ifade ediliyor. Bu projelerin paylaşılma sebebinin ise şirketin inovasyon kültürünün bir yansıması olduğu dile getiriliyor. Aralarında en heyecan vericisi MindFlix olsa da Netflix için geliştirilen yaratıcı birkaç proje daha bulunuyor. Onlara göz atmak için aşağıdaki kaynak kısmını kullanabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Düşünce gücüyle Netflix’i kontrol etmeyi sağlayan başlık [Video]” için 3 cevap

  1. Selim SelimCE dedi ki:

    Video yok !

  2. LOG dedi ki:

    Merhaba videoyu haberin girişinden izleyebilirsiniz.

  3. gnykspr dedi ki:

    Sadece hareket sensörleri ile iş kotarılıyor. Beyin gücü, sadece reklam politikası. 🙂