reklamı kapat

POPÜLER

Batman filmi yeni yönetmenini arıyor

DC’nin sinema cephesi belini bir türlü doğrultamıyor. Ne zaman büyük umutlarla bir filmi beklesek ya eleştirmenler tarafından yerden yere vuruluyor ya da film son dakika düzenlemelerine kurban gidiyor. Batman filmi için umutlarımızı yükseltmeye başlamışken Ben Affleck‘in ömür törpüsü açıklamalarına ise bir yenisi daha eklendi. Bu seferki ise ciddi bir değişiklik.

Birkaç gün önce Flash filminin senaryosunun baştan yazılacağına dair haberler almış ve bunu sindirememişken Ben Affleck bir kez daha sahneye çıkarak Batman filmiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Görünen o ki Affleck Batman filmi ile ilgili konuşmadan duramıyor. Daha ayın başında “Senaryo da dahil olmak üzere henüz kesinleşmiş hiçbir şey yok. Eğer her şey şahane olduğunu düşündüğüm bir şekilde bir araya gelmezse çekimler başlamayacak.” diye açıklama yapan Affleck “her şeyin şahane” olacağına inanamamış olacak ki Batman filminin yönetmenliğini yapmayacağını açıkladı.

Variety‘nin özel haberine göre Batman rolünün hakkını verebilmek için tüm odağını role vermesi gerektiğini açıklayan Affleck, Warner Bros. ile beraber anlaşarak farklı bir yönetmenle çalışmanın filmin geleceği açısından daha iyi olacağına karar vermiş. Variety’nin kaynakları bunun kesinlikle Ben Affleck’in son yönettiği Live by Night filminin büyük bir hayal kırılığı oluşuna dayanmadığını dile getiriyor. Her şey Batman filminin geleceği içinmiş.

Affleck’in “hem oynarım, hem de yönetirim” isimli kısa hikayesi ne yazık ki burada son buluyor. Filmin çekimlerinin ne zaman başlayacağı ise muamma. Ancak kulislerde Warner Bros.’un çoktan bir liste hazırladığı ve o listede önümüzdeki yaz vizyona girecek War for the Planet of the Apes (Maymunlar Cehennemi 3: Savaş) filminin yönetmeni Matt Reeves‘in yer aldığı konuşuluyor.