reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy

Hayal edilen çentiksiz ve deliksiz ilk Samsung amiral gemisi ne zaman geliyor?

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geleceğe yönelik çalışmaya devam ediyor. Bu konuda firmanın yetkili isminden önemli açıklamalar var.

Samsung, Galaxy S10 ailesiyle ve beraber tanıttığı aşağıda detaylandırdığımız Galaxy Fold ile geleceğe yönelik önemli bir adım attı. Özellikle Galaxy Fold için sınırlarını zorlayan firma, elbette bunlarla kalmayacak. Kısa süre önce bir röportaj veren firmanın ekran konusunda arge şefi Yang Byung-duk, OLED ekrana ön kamera için bir delik koymanın çok olduğuna değiniyor. Bildiğimiz kadarıyla bunu şu an Samsung’dan başka yapabilen bulunmuyor. Ancak üst düzey yönetici bunun kalıcı olmadığını da belirtiyor. Yang Byung-duk, önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde tamamen çentiksiz ve deliksiz modellerin geleceğini söylüyor. Teknolojinin sürekli olarak geliştiğini belirten yönetici, ön kameraların işlevlerini kaybetmeden yakın gelecekte ekranın altına ineceğine değiniyor. Böyle bir yapı gerçekten kağıt üzerinde harika duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold teknik detayları

Modelde 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAM ile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın geleceğe ilk adımı Galaxy Fold