reklamı kapat

POPÜLER

Marvel ve DC’nin toplam 4 filminde yer alan aktör

Marvel ve DC filmlerinin ortak bir noktası bulunuyor. Sinematik evrende yer alan filmler için her iki ismin de favori bir oyuncusu mevcut.

Marvel Sinematik Evreni ve DC Sinematik Evreni, süper kahraman konsepti dışında başka ortak noktalar da barındırıyor. Onlardan biri aktör Djimon Hounsou. İki firma için de hayli popüler isimlerden biri olan Hounsou, Captain Marvel filmi sonrasında yayınlanacak olan Shazam! ile beraber 4 farklı süper kahraman filminde yer almış durumda. Bunlardan iki tanesi Marvel’a aitken diğer ikisi de DC evreninde. Öte yandan Hounsou’nun Marvel’ın filmlerindeki varlığının daha tutarlı olduğunu belirtelim. Ancak DC işi makyajla çözmüş. Peki Hounsou nerelerde göründü hatırlıyor musunuz?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Captain Marvel ve Shazam filminde yer alan ortak aktör

Guardians of the Galaxy’den Shazam’e

Hounsou’nun sinematik evren macerası 2014’teki Guardians of the Galaxy filmiyle başlamış. Chris Pratt’le arasında geçen komedi tabanlı konuşmayla hatırlayacağınız Hounsou, Korath karakterini canlandırıyordu. Daha sonra Hounsou’yu 2018’de Aquaman filminde izledik. Ancak CGI sebebiyle kendisi pek de tanınacak durumda değildi. The Fisherman King Ricou‘yu canlandıran Hounsou’nun Aquaman sahnesi pek uzun sürmedi. Daha sonra 8 Mart’ta vizyona giren Captain Marvel filminde Hounsou karşımıza bir kez daha çıktı. Marvel’ın sinematik evrenindeki görünümü tutarlı derken de tam olarak bunu kastediyoruz aslında. Çünkü bu filmde de Hounsou, Korath karakterini canlandırıyordu. Tabii Guardians of the Galaxy’deki halinden çok daha genç bir Korath ile karşı karşıya olduğumuzu belirtelim. Zira film 1995’te geçiyordu. Şimdi ise Hounsou’yu gelecek Shazam! filminde göreceğiz. Burada ise Billy Batson’a güçlerini veren büyücü rolünde yer alacak. Önümüzdeki dönemlerde Hounsou’yu yeni filmlerde görür müyüz, şimdiden merak konusu. Shazam! 6 Nisan’da vizyondaki yerini alacak.

gili video

Shazam! fragmanı