reklamı kapat

POPÜLER

captain marvel shazam

Shazam fragmanındaki gizli Captain Marvel şakası

DC’nin yakında vizyona girecek filmi Shazam geçtiğimiz günlerde yeni fragmanıyla karşımıza çıktı. Bu tanıtımda pek de dikkat çekmeyen bir Captain Marvel şakasının yer aldığı anlaşıldı.

Bildiğiniz gibi Shazam ve Captain Marvel arasında çok geçmişe dayanan bir rekabet buluyor. DC’nin karakterlerinden Shazam’ın orijinal ismi Captain Marvel’dı. Seri yıllar boyunca ara verince Marvel aynı ismi başka bir kahraman için kullandı. Bir dönem Marvel ve DC bu karakterin isim hakkı için mücadele verdi. Aradan geçen yılların ardından şimdi bu iki kahramanın filmi birbirine oldukça yakın zamanlarda vizyona giriyor. Bu rekabet durumu gündeme getirse de iki dünya arasındaki mücadele şakalı göndermelerden ibaret kalacak gibi görünüyor.

ScreenRant’ın haberine göre Shazam fragmanında ufak bir Captain Marvel göndermesi yer alıyordu. Hatırlarsanız tanıtımda Freedy bir sahnede Billy Batson ile dalga geçiyordu. Yanlarından geçen kıza Captain Sparklefingers olduğunu söylüyordu. Bu onun parmağıyla elektrik manipülasyonu yapabilmesine bir gönderme olmanın yanına Captain Marvel’a gönderilen bir selamdı. Çünkü Sparklefingers isminin benzer daha önce şakayla karışık olarak Carol Danvers için de kullanılmıştı. 2012’de yayınlanan Captain Marvel #6 sayısında Carol Danvers Princess Sparklefists olarak anılıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Shazam! fragmanı