reklamı kapat

POPÜLER

nokia x

Hayranlık uyandıran Nokia konsepti: Nokia X [Video]

Akıllı telefonlar için hazırladığı konsept tasarımlarla öne çıkan Hege, Nokia X tasarımıyla “çentiği” yeniden yorumluyor.

Hege’nin Nokia X tasarımına tam olarak çentikli diyemeyiz zira panel üstte ve altta ince bantlarla kısıtlanmış. 18:9 oranını benimsediğine inandığımız 5,7 inç boyutunda bir ekranla gelen cihazınsa şık göründüğünü söyleyebiliriz. Cihazın arkasına Zeiss imzalı çift arka kamera yerleştiren Hege, klasik tasarımlara kıyasla oval bir tasarıma sahip parmak izi sensörünü de yine arka gövdede konumlandırıyor. Öte yandan hazırladığı videoda ekranda yer alan parmak izi işareti, panel altına gizlenmiş bir sensörün varlığına da işaret ediyor. Tasarım ilhamı ise birden fazla cihazdan alınmış gibi. Çift renk arka gövdeli modeller Google’ın Pixel’lerini anımsatırken isimdeki X takısı akıllara iPhone’u getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Etkileyici tasarım

Cihaz USB Type C bağlantısıyla tasarlanmış. Aynı zamanda 3,5 mm’lik kulaklık girişine de veda etmeyen Nokia X, kulaklık girişini telefonun üst kısmına konumlandırıyor. Ovalden ziyade daha köşeli “dikdörtgen” tasarlanan model çok zarif değil ancak etkileyici. Nokia’nın merakla beklenen 5 kameralı modeli Nokia 9’un “iddia” aşamasındaki tasarımı ise ne yazık ki buna yakın bile değil. Ancak Hege’nin Nokia model tasarım çizgisinin çok da dışına çıkmadığını söyleyebiliriz. Konsept tasarım için hazırlanan videoyu haberin devamında izleyebilirsiniz.

Video