reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9

Tam beş kameralı Nokia 9’dan yeni bilgiler

HMD Global markasının can verdiği Nokia‘nın beklenen akıllı telefonu Nokia 9, yeni bilgilerle gündeme geldi. Üst seviye özelliklere sahip olacak telefon, ayrıca sektörün son gözdesi bir teknolojiyi de bünyesinde taşıyacak.

HMD Global’in bu yıl tanıtacağı iki akıllı telefon modelinden birisi olan Nokia 9, Çin’den gelen bilgiler doğruysa ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacak. Yani fiziksel bir parmak izi sensörü bulunmayacak cihaz, burada Vivo X20 Plus UD‘da da yer alan Synaptics firmasının Clear ID FS9500 isimli parmak izi sensörünü kullanacak. Bu sayede telefon ön yüzünde oldukça ince çerçeveler kullanacak ve büyük ihtimalle çentik kullanmadan karşımıza çıkartılacak. Bu arada telefonun teknik detayları hakkında da ortaya çıkanlar var. Bunlara göre merakla beklenen telefon 5,7 inç ekranla beğenimize sunulacak. Gücünü Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 845‘den alacağı söylenen telefon, arkasında tam beş adet kamera taşıyacak. Daha önce de duyduğumuz bu detay, telefonu görüntüleme tarafında benzersiz hale getirecek. Tahminlere göre bu beş kameranın her biri farklı yapılandırılmış sensörlere sahip olacak. Kişiler çeşitli lensler barındıran bir mekanik çarkı döndürerek (Manuel ya da otomatik) farklı sensörler ile farklı sonuçlar alabilecek. Bu sayede mobile çok yüksek zoom yani yakınlaşma getirebileceği belirtilen firma, bu noktada yine Zeiss ile çalışacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nokia 9

Nokia 9 böyle görünebilir

Nokia 9 gerçekten çok iddialı görünüyor

Nokia 9‘un ise eylül ayı gibi tanıtılması bekleniyor. Bu açıdan biraz daha beklememiz gereken telefon, görüntüleme konusunda ciddi bir fark yaratacak gibi görünüyor. Huawei P20 ailesiyle 3 lense geçiş yapmaya hazırlanan mobil dünya, bunu üzerine çok daha çabuk çıkacak gibi duruyor.

Şirketin mevcut en iyi akıllı telefon modeli: