reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9

HMD Global’in yeni amiral gemisi Nokia 9, sağlam özelliklerle gündemde

Nokia markasına can veren HMD Global, bu yıl içerisinde karşımıza tam dokuz farklı akıllı telefon ile çıktı. Şimdi bunlar arasına yeni Nokia 9 da eklenecek gibi görünüyor. İşte amiral gemisi model için ortaya çıkan son bilgiler.

Nokia 9 aslında uzun süredir konuşuluyor. Ancak son dönemin sağlam kaynağı Roland Quandt, model hakkında en gerçekçi ve yeni bilgiler ile karşımızda. Buna göre model “A1 Plus” ismiyle geliştirme aşamasında bulunuyor. Gücünü güncel en güçlü işlemci Snapdragon 845‘ten alacağı söylenen akıllı telefon, ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacak deniyor. Birçok amiral gemisinde aktif olarak yer alan bu teknoloji, fiziksel parmak izi sensörlerine olan ihtiyacı bitiriyor. LG üretimi bir OLED ekran üzerine kurulacak gibi görünen modelin, “yüksek riske” sahip bir kamera sistemiyle geleceği konuşuluyor. Bu yüksek riskin tam olarak ne olduğu şu an maalesef bilinmiyor. Ancak firmanın beş lensi bir kamera sistemi üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu da heyecanlandıran bir detay olarak öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 hakkında bilgiler çok az

Kutudan Android 9.0 P ile çıkacağı konuşulan akıllı telefon, resmi olarak IFA 2018‘de lanse edilebilir deniyor. Elbette başka bir isimle gelme ihtimali de bulunan telefon, öne çıkabilmek adına en iyisini sunmak zorunda. Bunun söylüyoruz çünkü şu an Snapdragon 845 işlemcili gerçekten inanılmaz akıllı telefonların satışı yapılıyor. Bu rekabetin içerisinde öne çıkabilmek gerçekten çok zor duruyor.

İlgili Video

Nokia 8’in tanıtım videosu