reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9 PureView

Nokia 9 PureView resmi basın görseli ortaya çıktı; karşınızda beş arka kameralı amiral gemisi

Son dönemde sık sık gündemde gelen amiral gemisi akıllı telefon modellerinden Nokia 9 PureView, sonunda resmi basın görseliyle karşımızda bulunuyor.

Nokia 9 PureView, aslında tasarımsal olarak bilinen bir akıllı telefon. Ancak bugün ortaya çıkan görsel, direkt olarak sızıntı uzmanı sağlam kaynak Evan Blass‘tan geliyor. Modelin direkt olarak resmi basın görselini yayımlayan Blass, merak edilen akıllı telefonun tasarımını yüzde 100 oranında netleştiriyor. Burada direkt olarak arkasında yer alan ZEISS imzalı beşli kamera sistemi dikkat çeken model, arkasında ayrıca bir flaş ve yüksek olasılıkla ToF sensörü taşıyor. Bilmeyenler için bu sensör kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Ön yüzünde günümüz için kalın sayılan çerçeveler bulunan telefon, bu sayede bir ekran çentiğine sahip değil. Parmak izi sensörü ekrana entegre edilen model, Android One programında yer alıyor. Bu da telefonun kutusundan stok Android 9.0 Pie ile çıkacağını gösteriyor. Aynı zamanda güncelleme konusunda da pişman etmeyecek Nokia 9 PureView, teknik olarak da detaylanmış durumda. Buna göre 5,9 inç 1440×2960 piksel bir ekran üzerine kurulan telefon, gücünü Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Snapdragon 855 ile gelmeyecek olması şaşırtan cihaz, işlemcisini 8 GB RAM ile destekliyor. 128 GB dahili depolamasının microSD üzerinde artırılabildiği telefon, önünde 12 megapiksel bir kamera barındırıyor. Tam 4.150 mAh pilinin olacağı söylenen telefon, kablosuz şarj desteğine de sahip.

Nokia 9 PureView

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 PureView çok iddialı bir model

Daha önce de söylediğimiz üzere mobil fotoğrafçılıkta kamera sayısını artırmak tek başına bir şey ifade etmiyor. Bunun için üzerinde büyük bir yük bulunan HMD Global, kişilere mükemmel bir donanım / yazılım uyumu sunmak zorunda görünüyor.

İlginizi Çekebilir

General Mobile telefonlar böyle üretiliyor