reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Nokia X6

Yakında tanıtılacak yeni Nokia X6’nın tasarımı ortaya çıktı

HMD Global‘in 27 Nisan tarihinde tanıtacağı yeni akıllı telefonu Nokia X6, eski bir modele yeniden can vermeye hazırlanıyor. Telefonun tasarımı ise karşımızda bulunuyor

Advertisement

Geçtiğimiz gün ortaya çıktığı kadarıyla Nokia 6 (2018) ve Nokia 7 Plus modellerinin arasına konumlandırılan Nokia X6, 5,8 inç 19:9 çerçevesiz bir ekrana sahip. Carl Zeiss imzalı çiftli kamera sistemi üzerine kurulan model, iki farklı versiyon halinde geliyor. İlk versiyonda Snapdragon 636 işlemci ve 6 GB RAM bulunuyor. Diğer versiyon ise gücünü Helio P60 işlemci ve 4 GB RAM‘den alıyor. Kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkacak telefon, tasarımsal olarak da dikkat çekecek gibi duruyor. Çin merkezli kaynaklardan yapılan sızıntıya göre telefon yukarıdaki tasarımı taşıyor. İlk olarak ekran çentiği dikkatleri üzerine çekerken, çerçevelerin olabildiğince ince tasarlandığı dikkatlerden kaçmıyor. Genel olarak Nokia 7 Plus‘ın çizgilerini taşıyan tasarım, oldukça modern duruyor. Görüldüğü üzere telefonun parmak izi sensörü de arkada bulunuyor.

Nokia X6

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HMD Global, esas bombayı sonraya saklıyor

Bu bombanın da amiral gemisi Nokia 9 olacağı biliniyor. Sağlam kaynaklara göre gücünü Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 845‘ten alacağı söylenen telefon, arkasında tam beş adet kamera taşıyacak. Tahminlere göre bu beş kameranın her biri farklı yapılandırılmış sensörlere sahip olacak. Kişiler çeşitli lensler barındıran bir mekanik çarkı döndürerek (Manuel ya da otomatik) farklı sensörler ile farklı sonuçlar alabilecek. Bu sayede mobile çok yüksek zoom yani yakınlaşma getirebileceği belirtilen firma, bu noktada yine Zeiss ile çalışacak. Nokia 9’da ayrıca ekrana entegre parmak izi sensörü de bulunacak.

İlgili Video

4G’li yeni Nokia 8810