reklamı kapat

POPÜLER

Nokia X6
Nokia X6

Çerçevesiz ekranlı Nokia X6 hakkında son detaylar

Nokia’nın merakla beklenen yeni telefonu Nokia X6 için artık gerim sayım başladı. 16 Mayıs’ta tanıtılması beklenen telefonun yeni görselleri ortaya çıktı. Paylaşılan resmi tanıtım posterlerine ve taslak tasarımlarına bakıldığında telefon tüm açılarıyla bizi selamlıyor.

iPhone X’da ve Huawei P20 Pro’da olduğu gibi çentikli bir tasarıma sahip olduğu görülen telefonun 19:9 en boy oranlı 5,8 inç çerçevesiz ekranla geleceği konuşuluyor. Telefonda üst segment Nokia telefonlarında olduğu gibi Carl Zeiss imzalı çift kameranın olacağı belirtiliyor. Huawei’nin de telefonlarında olduğu gibi telefondaki kameralardan birinin RGB sensöre diğer sensörün ise monokrom sensöre destek vereceği ifade ediliyor. İki farklı versiyonla geleceği iddia edilen telefonun ilk versiyonunda Snapdragon 636 işlemci ve 6 GB RAM, diğer versiyonunda ise Helio P60 işlemci ve 4 GB RAM olacağı dile getiriliyor.

Nokia’nın üst segment telefonu Nokia X da dört gözle bekleniyor

Dedikodulara göre Nokia X, şirketin amiral gemisi telefonu olmayacak. Orta segment telefonu olacağı belirtilen telefonun Snapdragon 710 işlemcisinden güç alacağı iddia ediliyor. 4 GB veya 6 GB RAM seçeceğiyle satışa sunulacağı belirtilen telefonun satış fiyatına dair bir dedikodu ise henüz açığa çıkmış değil.

Nokia’nın beklenen yeni akıllı telefonu X6 için ilk video