reklamı kapat

POPÜLER

Xbox One
Xbox One
Xbox One

Xbox One ailesi için büyük değişiklikler getiren yeni güncelleme

Yazılım devi Microsoft, Xbox One ailesi için büyük değişiklikler getiren yeni güncellemeyi yayımladı. Nisan güncellemesi ile özellikle teknik olarak ciddi yenilikler geliyor. İşte detaylar;

Advertisement

Xbox One, Xbox One S ve Xbox One X için çıkan nisan ayı güncellemesi, konsolların teknik yeteneklerini artırıyor. Burada ilk olarak ALLM modu dikkatleri üzerine çekiyor. Açılımı “Otomatik Düşük Gecikme Modu” olan bu özellik, konsolda bir oyunu açtığınız zaman bu bilgiyi televizyona iletiyor. Burada eğer televizyon ALLM moduna (Heme her modelde yer alan oyun modu) destek veriyorsa hızlı geçiş sağlanabiliyor. Bu sayede her seferinde cihazı oyun moduna almak ve normal kullanımda çıkartma derdi bitiyor. Buna ek olarak AMD Freesync desteği de gelen yenilikler arasında. Nvidia’nın G-Sync teknolojisine karşı geliştirilen ve farklı olarak açık kaynalı endüstri standardı şeklinde tüm sektöre açılan AMD FreeSync teknolojisi, oyunlarda yaşanan görüntü yırtılması ile akıcılık sorunlarını ortadan kaldırarak çok daha etkileyici bir oyun deneyimi elde edilebiliyor. Bunun için FreeSync destekli monitörlerin kullanılması gerekiyor. Bu teknolojiye destek veren televizyonların da yolda olduğu biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xbox One
Xbox One

Xbox One için gelen güncelleme gerçekten büyük

Yukarıdakilere ek olarak artık 1440p çözünürlük modu da kullanıma çıkmış durumda. 4K UHD, 1080P ve 720P’nin yanına gelen 2560 x 1440 (1440p) çözünürlük, sadece X ve S modellerinde aktif edilebiliyor. Bu da 1440p monitörü olan kullanıcılar için çok iyi görünüyor. Bunlar dışında birçok oyun odaklı değişikliğin de verildiği güncelleme, burada detaylandırılıyor.

İlgili Video

Karşınızda dünyanın en güçlü oyun konsolu