reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Xbox Series X Phil Spencer

Tamamen dijital yapıda beyaz renkli bir Xbox Series X geliyor olabilir

Tamamen dijital yapıda yani disk sürücüsü barındırmayacak beyaz renkli bir Xbox Series X konsolu geliyor olabilir.

Henüz iddia aşamasında ancak Microsoft yıl sonuna doğru bahsettiğimiz bu yeni Xbox Series X ile karşımıza çıkabilir. Tamamen beyaz renkte olacağı iddia edilen bu ürün, disk sürüsü taşımayacak, bu bağlamda biraz daha ucuz olacak ve yine iddiaya göre daha iyi bir soğutma sistemiyle pazara sunulacak. Xbox Series S’i beyaz renkte hazırlayıp daha sonra siyah rengini çıkaran, Series X’i ise halen sadece siyah renkte satan Microsoft, yukarıda gördüğünüz silindirik yapılı Series X güncellemesi üzerinde de çalışıyor. Xbox tarafı için bu aralar çok sayıda duyuru yapıldı. Örneğin bugün kutulu oyun satışının devam edeceği söylendi. Yani kişiler bir süre daha sahibi olduğu Xbox konsollarına fiziksel disk içerisinde oyun almaya devam edecek, tamamen dijital bir döneme henüz geçiş yapılmayacak. Bu önemli çünkü özellikle ABD gibi pazarlarda halen kutulu oyun satışı oldukça yüksek seviyelerde yer alıyor. Bundan önce Phil Spencer, Sarah Bond ve Matt Booty bir araya gelmiş ve şu duyuruları yapmıştı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

-Microsoft, bazı Xbox / PC oyunlarını PlayStation 5 ve Nintendo Switch için de getireceğini doğruladı. Aşağıdaki oyunlar paylaşılan tarihlerde rakip platformlara da geldi / gelecek:

-Pentiment – PS4, PS5 ve Switch için 22 Şubat
-Hi-Fi Rush – PS5 için 19 Mart
-Grounded – PS4, PS5 ve Switch için 16 Nisan
-Sea of Thieves – PS5 için 30 Nisan

-Xbox Game Pass serisi toplam 34 milyon aboneye ulaştı. Şirket uzun zamandır resmi bir sayı açıklamıyordu.

-Sevilen Diablo IV oyununun 28 Mart tarihinde Xbox Game Pass’e geleceği duyuruldu.

Yeni jenerasyon Xbox konsolun çok büyük bir teknik sıçrayış yapacağı söylendi. Bu konuda konsol halen uzakta olduğundan ekstra detay verilmedi. 2024 bitmeden önce Series X için bir donanım güncellemesi yapacağını belirten Microsoft, taşınabilir bir oyun cihazı için de kapıyı açtı ancak “kesin olarak yapıyoruz” demedi.

-Apple’ın AB merkezli değişiklikleri kapsamında bir Xbox Cloud Gaming “iOS” uygulaması çıkmayacak.

Xbox Series X yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu