reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Tamamen dijital yapıda beyaz renkli Xbox Series X sızdırıldı

 - Güncelleme: 28 Mart 2024 08:44

Tamamen dijital yapıda yani disk sürücüsü barındırmayan beyaz renkli bir Xbox Series X konsolu bugün itibarıyla sızdırıldı.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft yıl sonuna doğru bahsettiğimiz bu yeni Xbox Series X ile karşımıza çıkabilir denilmişti. İşte o iddialar bugün yapılan yukarıdaki fotoğraf sızıntısı ile doğru çıktı. Önümüzdeki aylarda resmi olarak tanıtılacak yeni Series X, disk sürüsü taşımıyor, bu bağlamda biraz daha ucuza satılacak ve daha iyi bir soğutma sistemiyle pazara sunulacak. Xbox Series S’i beyaz renkte hazırlayıp daha sonra siyah rengini çıkaran, Series X’i ise halen sadece siyah renkte satan Microsoft, buna ek olarak silindirik yapılı bir Series X güncellemesi üzerinde de çalışıyor. Son aşamada o silindirik gövdeli modelin iptal edildiği ya da 2025’in başına atıldığı düşünülüyor. Yıl sonunda lanse edilecek PlayStation 5 Pro’ya cevap vermesi gereken ve bu yüzden daha güçlü bir olası Series X Pro’yu 2025’in başında tanıtması beklenen Microsoft, bu aralar söylentileri dolanan taşınabilir Xbox modeliyle çok ses getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Taşınabilir yapıda bir Xbox oyun konsolu uzun zamandır konuşuluyor ve bu aralar tekrardan gündemin üst sıralarında kendisine yer buluyor.  Şirket oyunlarını kompakt bir cihaz üzerinde de sunmak istiyor, hatta kaynaklara göre şu an prototip formunda bir cihaz şirket içinde aktif olarak test ediliyor. Henüz pazara çıkışı kesin olmayan cihaz, bulut oyunculuğu temel almıyor yani oyunları yerleşik olarak oynatacak formda masada yer alıyor. Elbette bulut desteği de olacak ancak internet olmadan da oyun keyfi sunabilecek iddiasındaki bu cihazı, Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer da çok istiyor.

Verdiği bir röportaj kapsamında bu konudaki büyük isteğini açık olarak dile getiren Spencer, insanların normalde oynayamadıkları zamanlarda dahi oyun oynamalarına izin verecek bir cihazın nasıl olabileceğini sürekli olarak düşündüğünü aktarıyor. Pazardaki mevcut taşınabilir oyun cihazlarını kullanan ve hatta sahibi olduğu, “Lenovo Legion Go cihazımın bir Xbox gibi hissetmesini istiyorum” diyen Spencer, “Yeni oyuncular bulmak için ne tarz bir cihaz üretmeliyiz?” sorusunu sürekli olarak aklında tutuyor gibi görünüyor.

Xbox Series X yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER