reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Xbox Series X Phil Spencer

Yeni Xbox için hazırlanan geliştirici kiti resmi kayıtlarda göründü

Yeni Xbox için hazırlanan geliştirici kiti resmi kayıtlarda göründü. Yeni PlayStation 5 gibi yeni bir Series X de yolda bulunuyor.

Geçtiğimiz aylarda fiziksel disk sürücüsü olmayan, biraz daha iyi soğutma sistemi taşıyan ve tamamen beyaz renkte tasarlanan bir Series X gündeme gelmişti. Halen iddia aşamasında ancak Microsoft yıl sonuna doğru bahsettiğimiz bu yeni Series X ile karşımıza çıkabilir. Xbox Series S’i beyaz renkte hazırlayıp daha sonra siyah rengini çıkaran, Series X’i ise halen sadece siyah renkte satan Microsoft, eğer kaçırdıysanız yukarıda gördüğünüz silindirik yapılı Series X güncellemesi üzerinde de çalışıyor. İşte bu söylentilerin üstüne bugün yeni bir Xbox konsol için hazırlanan geliştirici kiti resmi kayıtlarda göründü. Geliştiricilere oyunlarını test etmesi için gönderilmeye başlanacak bu sürüm hakkında henüz çok fazla detay verilmedi, arkasında tam olarak nasıl bir model olduğu da ortaya çıkarılmadı. Xbox tarafı için bu aralar çok sayıda duyuru yapıldı. Örneğin geçtiğimiz aylarda kutulu oyun satışının devam edeceği söylendi. Yani kişiler bir süre daha sahibi olduğu Xbox konsollarına fiziksel disk içerisinde oyun almaya devam edecek, tamamen dijital bir döneme henüz geçiş yapılmayacak. Bu önemli çünkü özellikle ABD gibi pazarlarda halen kutulu oyun satışı oldukça yüksek seviyelerde yer alıyor. Bundan önce ise Phil Spencer, Sarah Bond ve Matt Booty bir araya gelmiş ve şu duyuruları yapmıştı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

-Microsoft, bazı Xbox / PC oyunlarını PlayStation 5 ve Nintendo Switch için de getireceğini doğruladı. Aşağıdaki oyunlar paylaşılan tarihlerde rakip platformlara da geldi / gelecek:

-Pentiment – PS4, PS5 ve Switch
-Hi-Fi Rush – PS5
-Grounded – PS4, PS5 ve Switch
-Sea of Thieves – PS5

-Xbox Game Pass serisi toplam 34 milyon aboneye ulaştı. Şirket uzun zamandır resmi bir sayı açıklamıyordu.

-Sevilen Diablo IV oyununun 28 Mart tarihinde Xbox Game Pass’e geleceği duyuruldu.

Yeni jenerasyon Xbox konsolun çok büyük bir teknik sıçrayış yapacağı söylendi. Bu konuda konsol halen uzakta olduğundan ekstra detay verilmedi. 2024 bitmeden önce Series X için bir donanım güncellemesi yapacağını belirten Microsoft, taşınabilir bir oyun cihazı için de kapıyı açtı ancak “kesin olarak yapıyoruz” demedi.

-Apple’ın AB merkezli değişiklikleri kapsamında bir Xbox Cloud Gaming “iOS” uygulaması çıkmayacak.

Xbox haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu