reklamı kapat

POPÜLER

Xbox LOG Tasarım

Taşınabilir Xbox oyun konsolu çok yakında görücüye çıkarılabilir

Taşınabilir Xbox oyun konsolu için bir süredir çalışmalar yapılıyor. Bu konuda firmanın Xbox Games Showcase kapsamında bir adım atabileceği söyleniyor.

Daha önce doğru bilgiler vermiş bir kaynağa göre, taşınabilir Xbox oyun konsolu 9 Haziran tarihli Xbox Games Showcase etkinliğinde tanıtılabilir. Etkinlikte bir ön gösterimin yapılacağı ve yıl sonunda pazara çıkarılacağı düşünülen cihaz, uzun zamandır resmi açıklamalarda dahi yer alıyordu. 2025’e kalma ihtimali de olan taşınabilir Xbox, bulut oyunculuğunu temel almıyor yani oyunları yerleşik olarak oynatacak şekilde tasarlanmış. Bulut desteği de olacak ancak internet olmadan da oyun keyfi sunabilecek bu cihazı, şirketin başındaki isim Phil Spencer da çok istiyor. Verdiği bir röportaj kapsamında bu konudaki büyük isteğini açık olarak dile getiren Spencer, insanların normalde oynayamadıkları zamanlarda dahi oyun oynamalarına izin verecek bir cihazın nasıl olabileceğini sürekli olarak düşündüğünü aktarmıştı. Pazardaki mevcut taşınabilir oyun cihazlarını kullanan ve hatta sahibi olduğu, “Lenovo Legion Go cihazımın bir Xbox gibi hissetmesini istiyorum” diyen Spencer, “Yeni oyuncular bulmak için ne tarz bir cihaz üretmeliyiz?” sorusunu sürekli olarak aklında tutuyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada firmadan yeni bir normal Xbox oyun konsolu da geliyor. Kaçıranlar için geçtiğimiz aylarda fiziksel disk sürücüsü olmayan, biraz daha iyi soğutma sistemi taşıyan ve tamamen beyaz renkte tasarlanan bir Series X gündeme gelmişti. Hala iddia aşamasında ancak Microsoft yıl sonuna doğru bahsettiğimiz bu yeni Series X ile karşımıza çıkabilir. Xbox Series S’i beyaz renkte hazırlayıp daha sonra siyah rengini çıkaran, Series X’i ise halen sadece siyah renkte satan Microsoft, eğer kaçırdıysanız yukarıda gördüğünüz silindirik yapılı Series X güncellemesi üzerinde de çalışıyor. İşte bu söylentilerin üstüne geçtiğimiz ay yeni bir Xbox konsol için hazırlanan geliştirici kiti resmi kayıtlarda göründü. Geliştiricilere oyunlarını test etmesi için gönderilmeye başlanacak bu sürüm hakkında henüz çok fazla detay verilmedi, arkasında tam olarak nasıl bir model olduğu da ortaya çıkarılmadı.

Xbox haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER