reklamı kapat

POPÜLER

HMD Global Nokia 9

Kayıtlarda göründü; beş kameralı Nokia 9 sonunda geliyor mu?

Nokia markasına hayat veren HMD Global, gerçek amiral gemisi Nokia 9 ile sık sık gündeme geliyor. Yeni alınan bir kayıt ise beklenen model için heyecanı artırıyor.

Nokia 9 biliyorsunuz çok uzun süredir gündemde bulunuyor. Bir türlü tanıtılmayan telefon, eğer tahminler doğruysa çok yakında geliyor. Çünkü kısa süre önce Çin merkezli 3C üzerinde kayıtlanan TA-1131 kodlu modelin Nokia 9 olduğuna inanılıyor. Nokia 8 Sirocco’dan sonra merakla beklenen amiral gemisi, özellikle kamera sistemiyle öne çıkacak izlenimi yaratıyor. Bu model için Zeiss ile yakında çalışma yapan firma, ayrıca artık “PureView” markasını da elinde bulunduruyor. Telefonun arkasında tam beş lensli bir kamera sisteminin yer alacağı iddia ediliyor. Telefon için daha önce bilgi veren Roland Quandt, modelin “A1 Plus” ismiyle geliştirme aşamasında bulunduğunu belirtiyor. Gücünü Snapdragon 845‘ten alacağı söylenen akıllı telefon, ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacak deniyor. LG üretimi bir OLED ekran üzerine kurulacak gibi duran modelin, çentikli bir tasarım üzerine kurulacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 henüz kendisini göstermedi

Kayıtlara göre 18W şarj desteği bulunan yani hızlı şarj özelliğiyle gelen bu TA-1131 kodlu telefon, umuyoruz Nokia 9 çıkar. 2018 bitmeden geleceği söylenen model, gerçekten çok merak ediliyor.

İlgili Video

Nokia 8’in tanıtım videosu