reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9 Nokia 6.1 Plus

Nokia’nın “en çok beklenen akıllı telefon geliyor” duyurusundan kötü haber

HMD Global‘in yaşattığı Nokia, geçtiğimiz günlerde “en çok beklenen akıllı telefon geliyor” şeklinde bir duyuru yapmıştı. İşte bunun için kötü bir haber ortaya çıktı.

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımla kişileri oldukça heyecanlandıran firma, bunu beklendiği gibi Nokia 9 için yapmamış gibi görünüyor. Firmanın çok uzun zamandır beklenen amiral gemisi Nokia 9 için herkesin hevesi kursağında kalacak gibi duruyor. Çünkü bu poster ve duyurunun hali hazırda tanıtılan Nokia 6.1 Plus modeli için yapıldığı belirtiliyor. Çin’e özel tanıtılan X6’nın global versiyonu olan 6.1 Plus, oldukça popüler cihazlar arasında yer alıyor. Şu an 21 Ağustos tarihinde görücüye çıkartılacak bu en çok beklenen akıllı telefonun ise Hindistan pazarına özel Nokia 6.1 Plus olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Bu da elbette oldukça üzücü görünüyor. Dediğimiz gibi amiral seviyesinde yer alan Nokia 9 çok uzun süredir gündeme bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 için konuşulan özellikler şunlar

Şimdiye kadar sızan ufak bilgilere bakılırsa gücünü Snapdragon 845‘ten alacağı söylenen akıllı telefon, ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacak deniyor. LG üretimi bir OLED ekran üzerine kurulacağı iddia edilen modelin, “yüksek riske” sahip bir kamera sistemiyle geleceği konuşuluyor. Bu yüksek riskin tam olarak ne olduğu halen bilinmiyor. Ancak firmanın beş lensi bir kamera sistemi üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu konuda Zeiss ile ortaklığa gittiği söylenen firma, kamera konusunda yeni bir dönem başlatabilir izlenimi yaratıyor. Kutudan Android 9.0 Pie ile çıkacağı konuşulan akıllı telefonun, çıkış için bekleyiş sürüyor

İlgili Video

Nokia 8’in tanıtım videosu