reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9
Nokia 9
Nokia

Dört gözle beklenen Nokia 9’un kamerasıyla ilgili önemli bir ayrıntı ortaya çıktı

Nokia 5 için yayınlanan Oreo beta sürümü dikkat çeken bir ayrıntıyı gün ışığına çıkardı. Yenilenen kamera arayüzünün yer aldığı beta sürümde Nokia’nın önümüzdeki yıl satışa sunacağı Nokia 9 ile ilgili önemli bir ipucu ortaya çıktı. Kamera arayüzüne bakıldığında çift kamerada telefoto ve geniş açı lensin kullanıldığı görülüyor.

Bilindiği üzere Nokia 8’de  F/2.0 diyaframlı 13 megapiksel çift kamera bulunuyor. Nokia 8’de kullanılan çift kamera iPhone 7 Plus’taki optik yakınlaştırma yapabilen sisteme benzemiyor. Huawei P10’da olduğu gibi telefonun ana kamerası RGB sensöre, ikinci kamera ise monokrom sensöre destek veriyor. Her iki kameradan elde edilen verilerle daha kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor. Nokia’nın merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonu Nokia 9’da ise çift arka kameranın 2 kat optik yakınlaştırma yapabileceği dile getiriliyor. Daha önce ortaya çıkan dedikodularda telefondaki çift kameranın Nokia 8’deki gibi olacağı belirtilmişti. Nokia 9’daki çift kameranın 2 kat optik yakınlaştırma yeteneği haricinde arka plan bulanıklaştırma özelliğine de destek vermesi bekleniyor.

Nokia’nın yeni amiral gemisi telefonu Nokia 9 için geri sayım başladı

Snapdragon 835 işlemcisinden  ve 4 GB RAM’den güç almasını beklediğimiz Nokia 9’un 5,5 inçlik QHD çerçevesiz bir ekranla geleceği konşuluyor. 64 GB veya 128 GB dahili hafızalı amiral gemisi telefonda 3,5 mm kulaklık girişinin olmayacağı belirtiliyor. Zeiss imzalı çift arka kameranın yer alacağı belirtilen telefonun IP68 sertifikasıya suya ve toza karşı da dayanıklı olacağı ifade ediliyor. Nokia 9’un 19 Ocak’ta tanıtılması bekleniyor.