reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook’un Messenger için açıkladığı son rakamlar dudak uçuklatıyor

Facebook‘un uzun süre önce kendisinden bağımsız hale getirdiği anlık mesajlaşma servisi Messenger, büyümeye devam ediyor. Açıklanan sonra rakamlar ise gerçekten hayranlık veriyor.

Facebook’un açıkladığı kadarıyla Messenger içerisinde 2017’de toplam 17 milyar video görüşme gerçekleştirilmiş durumda. Bunun 2016’yı tam ikiye katladığını belirten şirket, anlık mesajlaşma kavramının dışına oldukça çıkmış görünüyor. Buna ek olarak 2017’de kişilerin birbirlerine 500 milyar emoji gönderdiğini söylenen Facebook, GIF tarafında ise 18 milyar gönderimini yapıldığını belirtiyor. 2017’de her gün 7 milyardan fazla konuşmanın yapıldığı da açıklayan şirket, her gün 260 milyon yeni konuşmanın başlatıldığını da gösteriyor. Yıl içerisinde her gün tam 2,5 milyon grubun kurulduğu platform, artık insanları daha önce hiç olmadığı kadar birbirlerine bağlıyor.

Facebook Messenger tepkilere rağmen kullanıcı tabanını genişletiyor

Facebook‘dan ayrıldığı için çok büyük eleştirilere maruz kalan platform, gördüğünüz gibi her alanda büyütmeye devam ediyor. Yeni özelliklerle sürekli olarak geliştirilen ve özellikle gençlerin dikkatini çekecek hale getirilen servis, her ay 1,3 milyardan fazla insanı birbirine bağlayarak büyük bir ekosistem oluşturuyor. Bu rakamların yeni yılda daha da artması beklenirken, dünyanın her yerindeki insanları birleştiren servis, “Lite” sürümüyle daha aza fazla insana ulaşmak istiyor. Düşük güçteki cihazları hedefleyen Lite sürüm, oldukça beğeniliyor.