reklamı kapat

POPÜLER

ZTE Axon M katlanabilir akıllı telefon

Katlanabilir akıllı telefon modelleri için umut veren açıklama

Yaz aylarında tanıttığı Axon M ile katlanabilir akıllı telefon pazarına giren ZTE, bunun daha başlangıç olduğunu belirtiyor. Şirket esas hayal edilen modeller için umut veren bir açıklama yapıyor.

ZTE Axon M bildiğiniz gibi tam da hayal ettiğimiz katlanabilir akıllı telefon konseptinde değil. Temelinde ortadan menteşe ile birbirine bağlanmış iki akıllı telefonu bir araya getiren model, bu açıdan çok da öne çıkamıyor. Ancak bu daha başlangıcı oluşturuyor. Engadget’a açıklamalarda bulunan şirket yetkilisi, “Sonunda gerçekten katalanabilir bir modeli” kullanıcılarına sunacaklarını belirtiyor. Zaman içerisinde başka birçok şeyin de bu telefonlara ekleneceğini belirten yetkili, bu konuda ümitleri artırıyor. Yani gerçekten katlanabilir akıllı telefonlar yol haritalarında kendisine yer ediniyor. Bu konuda en ciddi isim ise bildiğiniz üzere Samsung. 2018 sonunda gerçekten katlanabilir ekranlı Galaxy X’i karşımıza çıkartması beklenen firma, Galaxy X’i CES 2018’de belirli kişilere göstererek heyacanı artırıyor.

Akıllı telefon dünyasının geleceğinde katlanabilir akıllı telefon modelleri yer alıyor

Elbette bu alanda sadece ZTE ile Samsung planlar yapmıyor. Tüm büyük isimler akıllı telefonların geleceğinin katlanabilir modellerde olduğunu iyi biliyor. Gerçekten katlanabilir modeller büyük bir merakla beklenirken, ilk modellerin çok pahalı olacağı da söyleniyor. Yani bu yeni nesil için önümüzdeki en az iki yıl daha bulunuyor.

 

İlgili Video