reklamı kapat

POPÜLER

Autel Robotics EVO drone

DJI Mavic Pro’ya en güçlü rakip: EVO [Video]

Drone pazarının tartışmasız lideri DJI, özellikle ufak boyutlu Mavic Pro ile çok büyük satış rakamlarına ulaştı. Bu konsept etrafında neredeyse rakipsiz olan şirketi zorlayacak ilk model ise CES 2018‘de geldi. Karşınızda Autel Robotics firması tarafından geliştirilen yeni drone modeli EVO.

Katlanabilir yapısıyla DJI Mavic Pro gibi her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz Autel Robotics EVO, ilk olarak turuncu rengiyle dikkat çekiyor. Bu açıdan renkli bir kişiliği bulunan hava aracı, tam dolu piliyle 30 dakika boyunca havada kalabiliyor. Üç eksende görüntü sabitleme yapabilen bir kamerası bulunan drone, bu kamerayla 4K 60 FPS videolar çekebiliyor. Saniyede 30 kare çeken Mavic Pro’yu ikiye katlayan ürün, tam 7 km menzil sunuyor. Bu açıdan gerçekten iyi duran drone, yerleşik olarak kaza önleme sensörlerine de sahip. Ağaç gibi bir obje gördüğü zaman duran ve benzerlerinden farklı olarak etrafından dolanıp yoluna devam eden ürün, 3,3 inç OLED ekranlı bir kumanda ile geliyor. 720p çözünürlükte görüntü aktaran bu kumanda, kontrolü oldukça kolaylaştırıyor.

Autel Robotics EVO drone

Autel Robotics EVO her açıdan gelişmiş bir drone

Şu an tam olarak ne zaman satışa çıkacağı bilinmeyen ürün, yaklaşık olarak bin dolar fiyat etiketine sahip olacak. Yapabileceklerini aşağıda görebileceğiniz hava aracı, ciddi bir rekabeti ateşleyecek gibi görünüyor. Bu da son kullanıcı için çok iyi görünüyor.

Video