reklamı kapat

POPÜLER

Tweet atarak para göndermek mümkün

Norveç yeni banknotlarına uzun süre kafa yormuş olabilir, ancak bu gidişle o banknotlar daha kullanıma girmeden rafa kalkacak.

Bankacılık işlemleri çoktan elektronik ortama taşınmıştı, ancak son aylarda ödeme işlemlerini de elektronik cihazlarımızla rahatça yapmamızı sağlayacak Apple Pay gibi girişimlerden de haberdar olmaya başladık. Gmail’e para iliştirip gönderme seçeneğini de unutmamak gerek. Bu konudaki yeni girişim kimden gelecek derken, hiç düşünmediğimiz bir isim olan Twitter, Fransızların artık tweet atarak para gönderebileceğini açıkladı.

Bir süre önce tweet’lere ödeme düğmesi ekleyerek direkt Twitter üzerinden alışveriş imkanı sunan firma, şimdi Fransa’nın en büyük bankalarından olan BPCE ile iş birliğine gittiğini açıkladı. S-money adı verilen hizmet sayesinde kullanıcılar birbirine para gönderebilecek. Üstelik banka bilgilerinin herhangi bir şekilde dahil edilmesi gerekmiyor. Hizmetin nasıl çalıştığı ayrıntılı olarak açıklanmasa da, BPCE sözcüsü Twitter kullanıcılarının herhangi bir sorun yaşamadan hizmeti rahatça kullanacağını belirtti. Ne dersiniz, banknotların kullanımdan kalkması yakın mıdır?

İLGİLİ HABERLER