reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter için kullanıcı temizleme planlarındaki mecburi erteleme

Twitter aktif olmayan kullanıcılar için başlatacağı büyük hesap temizliğini ertelemek zorunda kaldığını açıkladı. Karar sonrası yeni özellik gelecek.

Popüler sosyal ağlardan Twitter, 27 Kasım’da aktif olmayan hesaplarla ilgili aldığı yeni kararı duyurmuş ve platform üzerinde temizliğe başlanacağını bildirmişti. 11 Aralık’tan itibaren silinmeye başlanacak olan bu hesaplar sonrası bazı kullanıcılar da aktif olmayan hesapların işgal ettiği isimleri yeniden alabilecekti. Birkaç ay sürmesi beklenen bu uzun süreç ise daha başlayamadan sekteye uğradı. Çünkü bu süreçten etkilenen hesapların bazılarını vefat etmiş kullanıcılar oluşturuyordu. Aktif olmayan hesapların bulunduğu veri havuzuna düşmeniz için hesabınıza en az 6 ay boyunca giriş yapmamış olmanız gerekiyor. Twitter’ın vefat etmiş kullanıcı hesapları için ayrı bir seçeneği olmadığı için sistem 6 aydan fazla süre kullanılmayan tüm hesapları aynı havuza atıyor. Bu durumda vefat eden kullanıcıların “anılaştırılması” istenen hesaplarının silineceğini duyan kullanıcılar Twitter’ı mesaj yağmuruna tutmuştu. Sosyal ağdan resmi açıklama geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter hesap temizliğini askıya alıyor

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamayı yayınlayan sosyal ağ, vefat eden kullanıcıların hesaplarını “anılaştırma” özelliğinin bulunmamasını kendi hataları olarak açıklarken; bu hesapların silinmemesi için uygun bir çözüm bulunana kadar aktif olmayan hesapların temizliğinin yapılmayacağını belirtti. Böylece önümüzdeki günlerde vefat eden kullanıcıların hesapları için yeni bir özelliği duyuran sosyal ağ; şimdilik 11 Aralık’ta başlayacak olan işlemi belirsiz bir tarihe erteliyor.

Aktif olmayan bir hesabınız varsa hesabınıza sadece giriş yapmanın yeterli olacağını da belirtelim. Bir hesabı aktif hale getirmek için ayrıca tweet atmanız ya da diğer hesaplarla etkileşime geçmeniz gerekmiyor. Bu ek süre bazı kullanıcıların da işine yarayabilir gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Twitter kullanıcılarına “tweet zamanlama” müjdesi