reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter büyük kullanıcı temizliği için geri sayımı başlattı

Twitter çok yakında büyük bir kullanıcı temizliğine başlıyor. Bazı hesaplar silinirken hesap isimleri de erişime açılacak.

Twitter bir kez daha büyük bir kullanıcı temizliğini başlatmaya hazır. Popüler sosyal ağ aktif olmayan hesapların sahiplerine gönderdiği bilgilendirme e-postasında, kullanıcıların hesaplarına 11 Aralık‘a kadar giriş yapmaları gerektiğini belirtiyor. Bu süreye kadar hesabına giriş yapmamış olan kullanıcıların hesaplarının silineceği belirtilirken hesap isimleri üzerindeki hak da kalkacak. Yani bir başka kullanıcı bu hesabın ismini alabilecek. Twitter’ın aktif olmayan hesaplara karşı uyguladığı temizlik ise yeni bir durum değil. Doğrudan aktif olmayan hesaplar için hazırlanan topluluk kurallarında hesabınızın aktif kalması için en azından 6 ayda bir giriş yapmanız gerektiği kaydediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter isimleri ne zaman açılacak

11 Aralık’tan itibaren aktif olmayan hesapların kaldırılma işlemi başlasa da bu hesapların sahip olduğu isimler diğer kullanıcılar için hemen kullanıma açılmayabilir. Hesapların kaldırılma süreci tek bir günde gerçekleşmiyor. Hatta aylara yayılabiliyor. Bu durumda alamadığınız ve aktif olmayan bir hesaba ait bir kullanıcı adı olması durumunda 11 Aralık’tan sonra süreci yakın takip etmeniz gerekebilir.

Aktif olmayan hesap temizleme süreci, hesabın sahibinin vefat etmesi durumunda da geçerli ne yazık ki. Twitter’ın şimdilik vefat eden kullanıcılar için özel bir sistemi bulunmadığından dolayı bu hesaplar otomatik olarak aktif olmayan kullanıcıların yer aldığı veri havuzuna düşüyor. Bu durumda örneğin vefat eden ünlü isimlerin hesapları da bir noktadan sonra siliniyor.

Hesabınızı aktif tutmak için tweet atmanıza gerek olmadığını da hatırlatalım. Sadece Twitter üzerinden giriş yapmanız hesabınızın aktif olduğunu belirtmeye yetiyor.

İlginizi çekebilir

Android kullanıcılarının beklediği özellikten detaylı ilk tanıtım