reklamı kapat

POPÜLER

Audi A3 Sedan

Audi A3 Sedan yeni jenerasyonuyla kamuflajsız olarak kameralara yakalandı

Geliştirme sürecinde pek çok kez fotoğraflanan yeni nesil Audi A3 Sedan, bu kez satışa hazır dinamiklerini gösteren detaylarıyla gündemde.

Mercedes’in A-Serisi Sedan‘ı Uzak Doğu sınırlarından taşırarak Türkiye’de dahil olmak üzere farklı pazarlara girmesiyle birlikte kompakt premium sınıfta da önemli bir hareketlilik yaşandı. Ailenin en üst noktasından gelen özellikleriyle bizlerden tam not alan A-Serisi’nin en büyük rakibi için de geri sayım süreci devam ediyor. Bu da takdir edersiniz ki Audi A3 Sedan cephesinden başkası değil. Bir süredir yoğun kamuflajlı görselleri üzerinden görüntülenen otomobil ilk kez seri üretime hazır halinin net detaylarıyla karşımıza çıkıyor. Fotoğraflarda henüz farlarının entegre edilmediği görülen yeni neslin beraberinde getireceği karakteristik detaylar ise büyük oranda ayırt edilebiliyor.

Audi A3 Sedan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Audi A3 Sedan çok daha sportif olacak

Fotoğraflara ilk baktığımızda dikkatimizi aracın yerden yükseklik değeri çekiyor. Gerek ön gerekse arkadan normale göre çok daha yukarıda konumlanan modeli bir binekten ziyade crossover hissiyatı yaratmadı değil. Lakin bunun test aşamasıyla ilgili yapılmış geçici bir durum olduğunu düşünüyoruz. Tasarım noktası ise bizleri çok daha agresif bir yüzün beklediğini gösteriyor. Özellikle desenleri değişen ve ebatları büyüyen ızgara, tampon dinamikleri ve yeni jant tasarımlarının güzel bir birlikteliğinin sinyalleri veriliyor. Şimdilik motor ve performans verileri konusunda çok fazla sözün söylenmediği otomobilin, kaputunun altıyla Volkswagen Golf ile benzer opsiyonları sunacağı gelen bilgiler arasında. Önümüzdeki günlerde çok daha elle tutulur parçalar karşımızda olacak.

İlginizi çekebilir

2020 Audi Q3