reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10 Lite

Samsung Galaxy Note 10 Lite işlemcisi kesinleşti!

Sık sık gündeme gelen bütçe dostu amiral gemisi Samsung Galaxy Note 10 Lite bu sefer performans testinde karşımıza çıktı.

Samsung Galaxy Note 10 Lite çok merak ediliyor. Çünkü bu modelin normal Galaxy Note 10’dan daha ucuza satılacağı düşünülüyor. Özellikle bu açıdan heyecan yaratan akıllı telefon, kısa süre önce Geekbench’e giriş yaptı. Buradan modelin Exynos 9810 işlemciye ve en az 6 GB RAM‘e sahip olacağı netleşmiş oldu. Daha önce Snapdragon 855 ile geleceği tahmin edilen akıllı telefon, Exynos 9810 ile aslında biraz üzüyor ancak “Lite” ibaresi için bir yerlerden kısılması gerekiyor. Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 ailesinde de kullanılan bir yıllık Exynos 9810, 10 nm üretim sürecinden çıkıyor. Farklı ülkelerde farklı işlemci ile gelmeyeceği söylenen model, Türkiye’de de resmi olarak satılacak izlenimi oluşturuyor. Galaxy Note 10 Lite’ın kutusundan Android 10 üstü One UI 2.0 ile çıkacağını da belirtelim.

Samsung Galaxy Note 10 Lite

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 Lite diğer detaylar şöyle

İlk başta sadece siyah ve kırmızı renk seçeneklerinin olacağı aktarılan modelin,  bir ekran deliğine, Bluetooth destekli S Pen kaleme ve ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacağı biliniyor. Burada ultrasonik yerine optik bir sensörün kullanılacağı tahmin edilirken, modelin fiyatı düşük tutmak adına ekran ve kamera konusunda da kırpılacağı düşünülüyor. İşlemci yanında burada da eski jenerasyon parçalar kullanılabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin dikkat çeken kablosuz kulaklığı