reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple, iPhone sahibi motosiklet sürücülerine uyarı yaptı

Teknoloji devi Apple, iPhone sahibi motosiklet sürücülerine uyarı yaptı. Bu uyarının arkasında telefonların kameraları yer alıyor.

Resmi olarak burada yayımlanan uyarıda, yüksek güçlü motosiklet modelleri tarafından üretilen titreşimin iPhone kameralarına zarar verebileceği aktarıldı. Belirli frekans aralıklarındaki yüksek güçlü titreşimlerin genel olarak tüm elektronikler için tehlikeli olduğu belirtildi.

Yüksek miktarlardaki titreşimin telefon kameralarının özellikle optik görüntü sabitleme ve otomatik netleme sistemlerine uzun vadede zarar vereceğini (Kalibrasyonu bozuyor) aktaran Apple, modellerin titreşimden uzak tutulmasını gerektiğini açıkladı.

Peki buna benzer bir durum herhangi bir motosiklet sürücüsünün başına geldi mi? Twitter’dan gelen paylaşımlara göre evet. Bu açıdan iPhone sahiplerinin bu konuya önem vermesinde fayda var.

Apple, motosiklet sürücülerinin iPhone’larını özellikle direkt olarak motosiklet gövdesine / gidonuna takmasını tavsiye etmiyor. iPhone’ları bu tarz yolculuklarda cepte tutmak daha mantıklı görünüyor.

Bu arada durumun tüm telefonlar için geçerli olduğunu belirtelim. Android telefonlar da çoğunlukla Çin merkezli olarak iPhone’lar ile benzer şekilde üretiliyor, benzer parçalar taşıyor. Bu uyarıyı genel olarak değerlendirmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple kısa süre önce de iPhone 12 ve 12 Pro için bir tamir programı başlatmıştı

Apple, 2020 Ekim ve 2021 Nisan dönemi arasında üretilen iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde bir ses problemi görülebildiği açıkladı ve bunun için geçtiğimiz ay ücretsiz servis / tamir programı başlattı.

Bu programın arkasında tam olarak arama yaparken ahize kaynaklı donanım sorunu nedeniyle sesin gelmemesi problemi yer alıyor. Apple bu sorunu yaşayanların resmi servislere başvurmasını istiyor. Burada değişim değil tamir yapılıyor.

Bu programın 12 mini ve 12 Pro Max’i kapsamadığı özellikle belirtiliyor. Sürecin elbette Türkiye için de geçerli olduğunu söyleyelim.

İlginizi Çekebilir

BMW’nin çok gelişmiş ve fütüristik elektrikli motosiklet modeli