reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch LOG Fotoğraf

WWDC22’de gelecek watchOS 9 ile düşük güç modu sunulabilir

Teknoloji devi Apple, iddialara göre WWDC 2022 kapsamında tanıtacağı watchOS 9 işletim sistemi ile düşük güç modu sunabilir.

Advertisement

Apple’ın yazılım / işletim sistemi odaklı WWDC 2022 (Worldwide Developers Conference) etkinliği 6-10 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Apple’ın WWDC 2022’de göstereceği en önemli işletim sistemi iOS 16 olacak. Ancak elbette yeni macOS ve Apple Watch sahipleri tarafından yeni watchOS işletim sistemi sürümleri de merakla bekleniyor. Olası adıyla watchOS 9, Mark Gurman’a göre yeni bir düşük güç modu ile gelebilir. WatchOS işletim sisteminde hali hazırda bir “Güç Koruma” modu bulunuyor. Ancak bu mod açıldığı zaman akıllı saatin hemen her fonksiyonu kapanıyor, geriye sadece saat kalıyor. Düşük güç modu ise iPhone ve Mac’lerden gelecek ve uygulamaların daha düşük güç kullanarak çalışmasını sağlayacak. Bu mod sayesinde birçok kişi akıllı özellikleri kaybetmeden daha fazla pil ömrü elde edebilecek.

Apple Watch’lar için genel olarak güzel görünen özellik haricinde watchOS 9 için başka detaylı bilgimiz bulunmuyor. Ancak sürümün tasarımı değiştirmesi ya da devasa başka bir yenilik getirmesi pek beklenmiyor. Sadece yeni sürüm ile daha fazla spora destek verileceği söyleniyor. Buna ek olarak watchOS 9 ile mutlaka yeni saat arayüzleri de tanıtılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch’ların pil ömrü bazı rakiplere oranla çok iyi değil. Yeni modeller maksimum 2 gün boyunca görevde kalabiliyor. Genel olarak Apple Watch sahiplerini saatlerini her akşam şarj etmek zorunda kalıyor.

watchOS 9 yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın