reklamı kapat

POPÜLER

Honda NSX

Honda NSX genleri elektrik geleceğine taşınıyor

Honda NSX çerçevesinde bugün ilk resmi duyurusu gerçekleştirilen model, performans tarafında amiral gemilerinden olacak.

Saatler önce elektrifikasyon planıyla ilgili güncel hazırlıklar kapsamında önemli bir duyuru gerçekleştiren Honda, bu duyuru içerisinde bizi bekleyen bazı yeni modeller için de ilk bilgileri paylaştı. Özellikle 2035 ve sonrasında tamamen elektrikli araçlar satma yönünde daha ciddi bir ürün gamıyla karşımızda olacak Japon üretici, şehir içi ulaşım çözümlerinin yanında “gerçek sürücüleri” de unutmayacağını açıkladı. Karbon nötr ve elektrifikasyona yönelik çalışmalarının yanı sıra müşterilerine keyifli sürüş yaşatacak modeller de sunmak isteyen marka, bu kapsamda iki spor modeli lanse edeceğini duyurdu. Yaklaşık beş yıldır ikinci jenerasyonuyla satışa sunulan NSX için doğrudan gelecek mesajı niteliği taşıyan bu açıklamayla, yeni platformun geçiş süreleri paralel şekilde ilerleyecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda NSX genlerini alacak model heyecan yarattı

Honda her zaman kullanıcıları için eğlenceli araçlar üretme konusunda tutkulu olacak.” cümlesiyle ilk mesajı verilen model pek çok kişi gibi bizleri de olumlu yönde şaşırttı. Özellikle son yıllarda daha çok şehir içi mobilite çözümlerine genel segmentler odağında yaklaşan markanın, NSX genlerini gelecekte temsil edecek bir süper elektrikliyi hayata geçirmesi heyecan yaratıyor. Grand Tourer niteliklerindeki amiral gemisi modelle birlikte ürün gamının zirvesinde konumlanacak olan bu modelin daha somut detayları önümüzdeki günlerde paylaşılacak. Günümüzde yollarda olan modelde, altı silindirli motorun hibrit kombinasyonuyla birlikte 600 beygire yaklaşan gücü sunuluyor. NSX’in tam elektrik geleceğinde teknik veri ve ivmelenme olarak “hiper” segmente yaklaşma potansiyeli de söz konusu.