reklamı kapat

POPÜLER

“Hayalet” yenilendi: 2017 Honda NSX-GT

03 Kasım 2016

Honda’yı Japonya’nın binek otomobil şampiyonası olan Super GT yarışlarında temsil edecek olan NSX GT, 2017 sezonu için hazır.

Honda, 1993 yılında düzenlenmeye başlanan ve 2005 yılından itibaren Super GT adını alan Japon binek otomobil yarışlarındaki kozu NSX’i 2017 sezonu için yeniledi. Nissan ve Lexus gibi Japon otomobil üreticilerinin yer aldığı yarışların yeni sezonunda yarışacak yeni NSX’i görücüye çıkaran Honda fazlasıyla dikkat çekici bir tasarım yaratmayı başarmış. Standart NSX modelininin standart versiyonunun yenilenen bir tasarımla sunulmasının ardından, 2017 sezonuna özel olarak yeniden tasarlanan NSX GT standart versiyona göre bambaşka bie galaksiden gelmiş edasıyla karşımıza çıkıyor. Honda NSX GT’nin ön tarafında NSX’in özgün karakterini korurken arka tarafta bizlere Aston Martin havasını andırıyor.
hondansxgt4

Tamamen farklı bir tasarım ile karşımıza çıkan NSX GT, eklenen karbon fiber tampon kiti ve dinamik tasarımıyla iki senedir yarışan eski neslinin başarısını devam ettirmeye çalışacak. Kaputunun altından benzinli ve elektrikli motor kombinasyonu bulunan 2017 NSX GT’nin içten yanmalı motor cephesinde 3.5 litrelik twinTurbo V6 motor görev yapıyor. Dört tekerlekten çekiş altyapısına sahip olan NSX GT’nin şanzıman ayağında yedi ileri çift kavramalı vites kutusu görev yapıyor. 2017 NSX’in standart modelinin 573 beygirlik güç değerinin GT modelinde 600 beygirin üzerinde bir değere çıktığını görüyoruz. Super GT yarışlarının GT500 sınıfında yarışacak olan Honda’nın koca bebeği, Nissan GT-Rs ve Lexus LC500 gibi devleri geri bırakmak için kıyasıya mücadele içerisine girecek