reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 tasarımına göz attıran yeni konseptler

Apple Watch Series 7 akıllı saat serisi ile önümüzdeki ay tanışıyoruz. Modelin yapılan sızıntılar üzerinden yeni bir konsepti hazırlandı.

Apple Watch Series 7 iki farklı versiyon (41 mm ve 45 mm) halinde geliyor ve PhoneArena tarafından bir kez daha gösterildiği üzere yukarıdaki ilgi çekici tasarımı taşıyor.

Diğer Apple Watch modellerinden farklı olarak iPhone 12’ler gibi köşeli yapıda olacak saat, çerçeveleri inceleterek şimdiye kadar karşımıza çıkan en büyük ekran boyutunu da sunacak izlenimi oluşturuyor.

Dün konuşan Gurman’a göre yeni akıllı saatin en büyük farkı bu yeni tasarımı olacak. Çünkü modelde büyük bir teknik yenilik ya da yeni bir sağlık sensörü olmayacak.

Dün de söylediğimiz gibi yeni akıllı saat sadece tasarımda fark yaratacak ve bu yüzden de yüksek ihtimalle çoğu kişinin satın almayacağı bir model olacak. Ancak yine de yeni tasarımın özellikle çok sadık Apple fanları arasında ilgi çekmesini bekliyoruz.

Apple Watch Series 5 ile Series 6 arasında büyük bir fark olmadığı için geçiş yapmayan serinin sıkı takipçileri, yeni tasarım nedeniyle Series 7’ye mutlaka bir göz atacaktır ve yüksek ihtimalle de alacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 yeni bir sağlık sensörü getirmeyecek, Apple Watch Series 8 ise getirecek

Apple tedarikçilerinden Rockley Photonics, geçtiğimiz ay önemli bir duyuru yapmış ve firmadan gelişmiş bir dijital sağlık sensörü gelmişti. Bu sensörün 2022’de gelecek Apple Watch modellerinde aktif olarak kullanılma ihtimali bulunuyor. Peki bu sensör neleri ölçebiliyor?

Hatırlamak adına akıllı saatlere uygun sensörün vücut ısısı, kan basıncı, vücut hidrasyonu, alkol, laktat, glukoz / glikoz / glükoz ve fazlasını ölçme / belirleme yeteneği bulunuyor. Bünyesinde yer alan optik sistem ile sürekli ölçüm getiren sensör, aktarıldığı kadarıyla ölçüm sırasında benzerlerinden daha farklı yol izliyor.

Birçok akıllı saat modelinde (Apple Watch’lar dahil) ölçüm için yeşil LED‘ler kullanılırken, Rockley Photonics imzalı yeni sensör sistemi “kızılötesi spektrofotometre” kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın