reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 tasarımı tam olarak böyle olacak

Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli ile çok yakında tanışıyoruz. İşte bu model için tasarım artık tam olarak netlik kazanmış durumda.

91Mobiles’ın elde ettiği CAD dosyalarından Apple Watch Series 7 için sayfada gördüğünüz taslak hazırlandı. Daha önce sızan taslakları bir kez daha doğrulayan tasarım, modelin yerini alacağı Series 6’dan daha köşeli olduğunu gözler önüne seriyor.

Burada iPhone 12 ile geçilen tasarım çizgisine uyumlu hazırlanan saat, 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta tasarlanıyor. Teknik olarak büyük yenilikler taşıması beklenmeyen Watch Series 7, 44 mm versiyonda ekran boyutunu 1.73 inç’ten 1.8 inç seviyesine çıkaracak. 40 mm versiyonun ekran boyutu ise aynı kalacak gibi duruyor.

Yeni akıllı saat Apple Watch Series 7 önümüzdeki ay iPhone 13 ailesi ile resmi olarak görücüye çıkarılıyor. Bu etkinlikte yeni iPad ve AirPods duruyuları da bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 için değil ancak 2022’de gelecek modeller için beklenti yüksek

Apple tedarikçilerinden Rockley Photonics, geçtiğimiz ay önemli bir duyuru yaptı. Firmadan gelişmiş bir dijital sağlık sensörü geldi. Bu sensörün 2022’de gelecek Apple Watch modellerinde aktif olarak kullanılma ihtimali bulunuyor. Peki bu sensör neleri ölçebiliyor?

Hatırlamak adına akıllı saatlere uygun sensörün vücut ısısı, kan basıncı, vücut hidrasyonu, alkol, laktat, glukoz / glikoz / glükoz ve fazlasını ölçme / belirleme yeteneği bulunuyor. Bünyesinde yer alan optik sistem ile sürekli ölçüm getiren sensör, aktarıldığı kadarıyla ölçüm sırasında benzerlerinden daha farklı yol izliyor.

Birçok akıllı saat modelinde (Apple Watch’lar dahil) ölçüm için yeşil LED‘ler kullanılırken, Rockley Photonics imzalı yeni sensör sistemi “kızılötesi spektrofotometre” kullanıyor. Söylendiği kadarıyla bu sayede daha fazla detaylı veri toplanabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın