reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 serisi ile boyutlar bir miktar artıyor

Apple Watch Series 7 akıllı saat serisi ile önümüzdeki ay tanışıyoruz. İşte bu seride Series 6’ya oranla boyutlar bir seviye artıyor.

Apple Watch Series 7 modelleri sürpriz olmayacağı üzere iki farklı versiyon halinde geliyor ve direkt olarak yukarıdaki tasarımı taşıyor. Genel olarak merak edilen akıllı saatler, söylendiği kadarıyla 41 mm ve 45 mm boyutlarda elde edilebilecek.

Şimdi sunulan 40 mm ve 44 mm’ye oranla biraz daha büyük olacak saatler, buna karşın aşırı hissedilir bir boyut farkı taşımayacaklar. Apple hatırlarsınız akıllı saat tarafında süreci 38 mm ve 42 mm seviyesinde başlatmıştı.

Firmadan daha da büyük akıllı saatler isteyenler de bulunuyor. Ancak en çok talep edilen yuvarlak bir akıllı saat. Fakat Apple bu konuda henüz bir plan yapmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 için değil ancak 2022’de gelecek modeller için beklenti yüksek

Apple tedarikçilerinden Rockley Photonics, geçtiğimiz ay önemli bir duyuru yapmış ve firmadan gelişmiş bir dijital sağlık sensörü gelmişti. Bu sensörün 2022’de gelecek Apple Watch modellerinde aktif olarak kullanılma ihtimali bulunuyor. Peki bu sensör neleri ölçebiliyor?

Hatırlamak adına akıllı saatlere uygun sensörün vücut ısısı, kan basıncı, vücut hidrasyonu, alkol, laktat, glukoz / glikoz / glükoz ve fazlasını ölçme / belirleme yeteneği bulunuyor. Bünyesinde yer alan optik sistem ile sürekli ölçüm getiren sensör, aktarıldığı kadarıyla ölçüm sırasında benzerlerinden daha farklı yol izliyor.

Birçok akıllı saat modelinde (Apple Watch’lar dahil) ölçüm için yeşil LED‘ler kullanılırken, Rockley Photonics imzalı yeni sensör sistemi “kızılötesi spektrofotometre” kullanıyor. Söylendiği kadarıyla bu sayede daha fazla detaylı veri toplanabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın