reklamı kapat

POPÜLER

Apple akıllı saat

Apple lider; işte akıllı saat pazarında dikkat çeken son durum

Akıllı saat pazarı inanılmaz büyük hale gelmiş durumda. Peki güncel rakamlara göre lider kim? İşte ortaya çıkan dikkat çekici son rakamlar;

Counterpoint’in araştırmasına göre akıllı saat pazarının lideri 2021’in ikinci çeyreği itibarıyla halen Apple konumunda. Hatta Apple, Watch Series saatleriyle en yakın rakip Huawei’nin çok ciddi şekilde önünde yer almayı sürdürüyor.

Paylaşılan rakamlara göre 2021 ikinci çeyrek özelinde akıllı saat dünyasının lideri Apple, yüzde 28’lik bir pazar payına sahip. İkinci sıradaki Huawei’nin pazar payı yüze 9 seviyesinde. Üçüncü sırada neredeyse yüzde 8’lik pazar payı ile Samsung yer alıyor. Listenin devamında iMOO ve Garmin karşımıza çıkıyor.

Counterpoint’in araştırmasına göre şu an tam 100 milyondan fazla aktif Apple Watch kullanıcısı bulunuyor. Bu konuda pazarı gerçek anlamda domine eden Apple, kendi çözümleriyle iPhone kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önümüzdeki ay Apple Watch Series 7 akıllı saat serisi geliyor

Apple Watch Series 7 modelleri artık kesin olarak iki farklı versiyon halinde geliyor ve direkt olarak yukarıdaki tasarımı taşıyor. Genel olarak merak edilen akıllı saatler, söylendiği kadarıyla 41 mm ve 45 mm boyutlarda elde edilebilecek.

Şimdi sunulan 40 mm ve 44 mm’ye oranla biraz daha büyük olacak saatler, buna karşın aşırı hissedilir bir boyut farkı taşımayacaklar. Apple hatırlarsınız akıllı saat tarafında süreci 38 mm ve 42 mm seviyesinde başlatmıştı.

Firmadan daha da büyük akıllı saatler isteyenler de bulunuyor. Ancak en çok talep edilen yuvarlak bir akıllı saat. Fakat Apple bu konuda henüz bir plan yapmıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın