reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7

Daha tanıtılmadan Apple Watch Series 7 klonları satışa sunuldu

Apple Watch Series 7 akıllı saat serisi ile önümüzdeki ay tanışıyoruz. Ancak saatin klonları şimdiden Çin merkezli olarak satın alınabiliyor.

Apple Watch Series 7 modelleri biliyorsunuz iki farklı versiyon halinde geliyor ve yüzde 90 ihtimalle direkt olarak yukarıdaki tasarımı taşıyor. İlk olarak Jon Prosser tarafından sızdırılan bu tasarımı alan Çin merkezli firmalar, saatin klonunu ürettiler ve 60 dolardan satışa sundular bile.

Elbette gerçek hali çok daha şık olacak iPhone 12’ler gibi köşeli çizgideki akıllı saat, kısa süre önce yapılan sızıntıya göre 41 mm ve 45 mm boyutlarda elde edilebilecek. Yani simdi sunulan 40 mm ve 44 mm versiyonlara oranla biraz daha büyük olacak saatler, buna karşın aşırı hissedilir bir boyut farkı taşımayacaklar.

Daha önce de söylediğimiz gibi Apple’dan daha da büyük akıllı saatler isteyenler de bulunuyor. Ancak en çok talep edilen yuvarlak bir akıllı saat. Fakat Apple bu konuda henüz bir plan yapmıyor. Eğer Apple’dan bir yuvarlak akıllı saat gelirse, firma bu sürümden gerçekten inanılmaz sayıda satış yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 için değil ancak 2022’de gelecek modeller için beklenti yüksek

Apple tedarikçilerinden Rockley Photonics, geçtiğimiz ay önemli bir duyuru yapmış ve firmadan gelişmiş bir dijital sağlık sensörü gelmişti. Bu sensörün 2022’de gelecek Apple Watch modellerinde aktif olarak kullanılma ihtimali bulunuyor. Peki bu sensör neleri ölçebiliyor?

Hatırlamak adına akıllı saatlere uygun sensörün vücut ısısı, kan basıncı, vücut hidrasyonu, alkol, laktat, glukoz / glikoz / glükoz ve fazlasını ölçme / belirleme yeteneği bulunuyor. Bünyesinde yer alan optik sistem ile sürekli ölçüm getiren sensör, aktarıldığı kadarıyla ölçüm sırasında benzerlerinden daha farklı yol izliyor.

Birçok akıllı saat modelinde (Apple Watch’lar dahil) ölçüm için yeşil LED‘ler kullanılırken, Rockley Photonics imzalı yeni sensör sistemi “kızılötesi spektrofotometre” kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın