reklamı kapat

POPÜLER

Clubhouse facebook

Clubhouse için “uzamsal ses” desteği duyuruldu

Bir ara ulaştığı popülerliğinden çok ama çok uzakta olan Clubhouse için kısa süre önce beklenmedik uzamsal ses desteği duyuruldu.

Clubhouse, yukarıda da dediğimiz gibi şu an kış dönemindeki popülerliğini iple arıyor. Artık platform çok ciddi şekilde ön plana çıkamıyor.

Ancak bu durum firmanın uygulamaya yeni özellikler getirmesini engellemiyor. Bu bağlamda servise spatial audio yani uzamsal ses desteği getirildi. Bu özellik ilk olarak iOS tarafında sunuldu. Android içinse çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

Firmanın açıklamasına göre uzamsal ses desteği sayesinde sesli görüşmeler daha çevresel, daha canlı ve daha doğal hale geliyor. Firmanın açıklamasına göre uzamsal ses desteği tüm kablolu ve kablosuz kulaklıklar ile çalışıyor.

Burada sadece Clubhouse tarafından Google ve Apple ile beraber çözüleceği aktarılan bir durum bulunuyor. Belirtildiği kadarıyla kablosuz kulaklıklardaki uzamsal ses desteği, teknik Bluetooth limitleri nedeniyle siz konuşurken devre dışı kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse kısa süre önce herkese açıldı

Başta sadece iOS tarafında olan Clubhouse, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda Android platformuna da giriş yaptı. Bu sayede uygulamanın kullanıcı kitlesi ciddi şekilde arttı.

Ancak Android sürümünün çıkmasına rağmen uygulama için davetiye sistemi devam ediyordu. Yani kişiler uygulamaya girmek adına davetiye bekliyor ve bu konuda ciddi bir sıra yer alıyordu. İşte bu durum geçtiğimiz ay değişti ve uygulama herkese açıldı.

Bu sayede artık uygulamaya giriş için davetiye gerekmeyecek. Ancak bu çok geç kalınmış bir hamle oldu. Çünkü platform artık neredeyse kimsenin gündeminde yer almıyor. Davetiyenin kaldırılmasının da bunu değiştirmesi olası görünmüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın