reklamı kapat

POPÜLER

Clubhouse

Clubhouse için yeni dönem başladı; “Para Gönderme”

Son dönenim en popüler uygulamalarından Clubhouse, içerik üreticileri sevindirecek önemli bir imkan kazanıyor. Serviste artık para da konuşacak.

Geçtiğimiz aylarda patlama yapan sohbet odaklı iOS özel uygulaması Clubhouse, kısa süre önce Stripe ile önemli bir ortaklık kurdu.

Bu ortaklığın arkasında içerik üreticiye, içeriği karşılığında para göndermek yer alıyor. Uygulamaya eklenen “Para Gönder” butonu üzerinden çalışan süreç, platformun temelini ciddi anlamda değiştirecek gibi görünüyor.

Sürecin en güzel yanlarından birisi ise ödemenin direkt olarak içerik üreticiye gitmesi. Yani bu ödemelerden Clubhouse’un bir kesintisi bulunmuyor. Sadece ödeme temelinde Stripe’ın ufak bir ödeme işlem kesintisi yaptığı aktarılıyor.

Ödeme yapmak için kişilerin içerik üreticinin profiline gitmesi ve göndermek istediği miktarı belirlemesi gerekiyor. Süreç şimdilik herkese açılmış değil.

Halen Android tarafına çıkışını yapmayan Clubhouse, esas patlamayı o zaman yapacak ancak biliyorsunuz artık rakipsiz de değil. Twitter, Spotify ve LinkedIn gibi birçok rakip alternatif de geliştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse daha önce de önemli para konusunda bir adım atmıştı

Ancak bu adımın arkasında direkt olarak firmanın kendi desteği yer alıyordu. Kendisi 1 milyar dolarlık değerlenmeyi geride bırakan uygulama, açılan program ile seçilen 20 içerik üreticiye destek olacak ve bu içerik üreticilerin platform içerisinde para kazanmasına aracılık edeceğini duyurmuştu.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin fütüristik telefon modeli ile tanışın