reklamı kapat

POPÜLER

Clubhouse facebook

Clubhouse için Android sürümü ne zaman çıkıyor?

Halen iOS tarafına özel olan sesli görüşme odaklı popüler uygulama Clubhouse için Android sürümü yakında geliyor gibi görünüyor.

Clubhouse en son kötü bir haberle gündeme gelmişti. Geçtiğimiz günlerde uygulamanın 1.3 milyon kadar kullanıcı verisi internete düşmüştü.

Bu SQL veritabanı üzerinden sızdırılan veriler arasında kullanıcı ID’leri, isimler, kullanıcı isimleri, fotoğraf URL’leri gibi şeyler yer alıyor.

Sızdırılanlar arasında kişilerin bağlı Twitter ve Instagram hesap isimleri, takipçi sayıları, kişilerin takip ettiği kişiler gibi verilerin de yer aldığı aktarılıyor.

Son dönemde gerçekten büyük bir patlama yapan Clubhouse için merakla beklenen Android uygulaması, geliştiricinin üstü kapalı olarak verdiği bilgiye göre mayıs ayında kullanıma çıkıyor.

Çıkış özelinde yüzde 99 oranında kesin olan bilgi, uygulama için yeni bir dönemin çok yakında başlayacağını gösteriyor.

Android’e resmi olarak çıktıktan sonra Clubhouse‘un kullanıcı sayısını inanılmaz oranda artırması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse birçok rakip ile karşı karşıya

Sesli iletişim konusunda büyük bir sürpriz yaparak inanılmaz ses getiren Clubhouse, gelecekte popüler olabilecek mi bilinmiyor.

Bunu daha önce de söylemiştik. Firma şu an patlama yaptığı alanı korumak zorunda. Şimdiden güçlü rakipler alternatifler geliştirmeye başladı bile.

Bunlar arasında Twitter, Microsoft ve Facebook gibi devler yer alıyor. Dediğimiz gibi uygulamanın kendisini savunması için ciddi adımlar atması gerekiyor.

Clubhouse’a en son içerik üreticilere aracı bir firma üzerinden para gönderme özelliği gelmişti. Şirketin bu benzeri yeniliklere çok ihtiyacı var.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın