reklamı kapat

POPÜLER

Clubhouse facebook

Facebook, çok kısa süre içerisinde Clubhouse avına çıkıyor

iOS tarafına özel olan sesli görüşme odaklı popüler uygulama Clubhouse için Facebook büyük planlar yapıyor. Firmadan yeni servisler geliyor.

Sesli iletişim konusunda büyük bir sürpriz yaparak inanılmaz dikkat çeken Clubhouse, geleceği biraz karanlık görünen platformlar arasında yer alıyor.

Bunu daha önce de söylemiştik. Firma şu an büyük patlama yaptığı alanı korumak zorunda. Çünkü güçlü rakipler alternatifler geliştirmeye başladı bile. Bunlar arasında Twitter, Microsoft ve Facebook gibi devler yer alıyor.

İşte bu isimlerden Facebook, ortaya çıktığı kadarıyla önümüzdeki hafta birden fazla Clubhouse’a alternatif servis tanıtımını yapacak.

Bunların bazıları Messenger gibi mevcut servisler içerisine entegre edilen özellikler olacak. Bazılarının ise tamamen Clubhouse’a rakip yeni servis / servisler olacağı iddia ediliyor.

Sosyal medya devi Facebook’un rakipleri kopyalama konusunda ne kadar iyi olduğu (Instagram özelinde) biliniyor. Bu açıdan yeni servisler ile Clubhouse ciddi şekilde zora girebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse için Android sürümü geliyor

Uygulamanın merakla beklenen Android uygulaması, geliştiricinin üstü kapalı olarak verdiği bilgiye göre mayıs ayında kullanıma çıkıyor.

Çıkış özelinde yüzde 99 oranında kesin olan bilgi, uygulama için yeni bir dönemin çok yakında başlayacağını gösteriyor.

Android’e resmi olarak çıktıktan sonra Clubhouse‘un kullanıcı sayısını inanılmaz oranda artırması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın